МОН затвердило нову навчальну програму "Захисту України": у чому рішення
Міністерство освіти і науки України затвердило модельну навчальну програму "Захист України". Уже з вересня цей предмет у школах викладатимуть по-новому.
Про це пише Рубрика з посиланням на МОН.
У чому проблема?
Затвердження модельної навчальної програми "Захист України" є важливим кроком до актуалізації предмета загалом. Оскільки важливо готувати учнів до викликів сучасного світу, допомагати собі та іншим, а також бути активними громадянами своєї країни.
Яке рішення?
Тому уже з вересня "Захист України" викладатимуть по-новому: модельна навчальна програма отримала гриф "Рекомендовано".
Кабмін виділяє 1,65 млрд гривень на новий шкільний курс "Захист України": навіщо це рішення
Як це працює?
"Програма спрямована як на формування патріотичної свідомості та системи цінностей, так і на розвиток практичних навичок для збереження життя.
Її особливість – єдиний зміст для всіх учнів і учениць, незалежно від статі, що забезпечує рівні можливості в набутті важливих навичок", – зазначають у МОН.
Там наголошують, що при оновленні програми "Захисту України" враховували сучасні виклики та потреби у сфері національної безпеки, а також досвід і рекомендації провідних експертів, громадських організацій та освітян.
За оновленою програмою "Захисту України" 10-класники вивчатимуть:
- питання національної безпеки та оборони України;
- основи управління та планування;
- озброєння та військову техніку;
- стрілецьку підготову;
- орієнтування на місцевості;
- інженерні фортифікації;
- домедичну допомогу.
У програмі 11 класу більше уваги приділено:
- військовим технологіям;
- інформаційній війні;
- домедичній допомозі;
- захисту цивільного населення в кризових умовах;
- плануванню майбутнього.
Повну програму можна знайти за посиланням.
Курс орієнтовано на практичне застосування знань.
Навчання відбуватиметься протягом дня, замість окремих уроків щотижня, для глибшого занурення в матеріал та ефективнішого відпрацювання практичних навичок.
"Для цього створюються осередки із сучасним обладнанням – комп'ютерними симуляторами управління дронами, інтерактивними стрілецькими тренажерами та інструментами для опанування правил домедичної допомоги. На закупівлю обладнання передбачено субвенцію в розмірі 1,64 мільярда гривень", – зазначають у МОН.
Передбачено і підготовку вчителів. Наразі спеціальне навчання пройшли понад 90 тренерів – вони передаватимуть знання вчителям із регіонів, підвищуючи їхню кваліфікацію.
"Це про створення можливостей для розвитку актуальних практичних навичок та формування стійкої громадянської позиції. Наша мета – зробити так, щоб кожен випускник розумів свою роль і важливість у розбудові та захисті держави", – каже міністр освіти і науки Оксен Лісовий.
Раніше Рада ухвалила закон про загальновійськову підготовку у школах і профтехах.
Нагадаємо, раніше Оксен Лісовий заявляв, що предмет "Захист України" викладатимуть по-новому. За його словами, торік уряд виділив фінансування на переоснащення кабінетів і навчання вчителів. Загалом функціонуватиме мережа приблизно з тисячі навчальних центрів для викладання "Захисту України".
Міністерство освіти й науки ще у вересні минулого року запустило пілотний проєкт оновленої дисципліни "Захист України". Для його апробації обрали школи з різних регіонів України.
Нагадаємо, що Міністерство освіти й науки оголосило до оновлення шкільної дисципліни "Захист України" включити навчання керування дронами.
Окрім того, створення навчальної програми для школярів з домедичної допомоги запропонували Київська міська військова адміністрація спільно з Навчально-тренувальним центром тактичної медицини КоЛеСо.