Вінницький реабілітаційний центр для поранених військових RECOVERY збільшує свої потужності
Інноваційний реабілітаційний центр для поранених військових RECOVERY у місті Вінниця збільшує реабілітаційно-лікувальні потужності. В межах розширення центру на базі однієї з ключових медичних установ області облаштовано 12 ліжко-місць в палатному відділенні, а також відкрито додаткові зали в реабілітаційно-лікувальній зоні.
Про це пише Рубрика.
Реабілітаційний центр RECOVERY у Вінниці облаштовано за світовими стандартами технологічності й інклюзивності. Зали фізичної реабілітації тут оснащені обладнанням із віртуальною реальністю (VR), яке забезпечує зворотний зв'язок із пацієнтом.
Комплекс тренажерів і апаратів для реабілітації забезпечує терапію для всього спектру можливих функціональних порушень (зокрема отриманих унаслідок мінно-вибухових травм) і допомагає проводити відновлення поранених на високому технологічному рівні.
«Ми заснували вже 13 центрів. І там, де дуже гарні команди, де класні фахівці, у яких очі горять і є ентузіазм, ми зробили вже другу чергу — в Одесі та Києві, у Дніпрі скоро буде друга черга. Нам необхідні такі команди, бо без фахівців усе це обладнання — лише груда металу. А от така синергія — сучасне обладнання, сучасні умови для наших героїв та героїнь і найкращі лікарі — це те, що нам потрібно», — наголосив Віктор Пінчук, засновник проєкту RECOVERY.
Проєкт RECOVERY — приклад успішного партнерства між приватним сектором і державою, коли благодійники створюють інноваційні реабілітаційні центри на базі державних медичних установ. Коштом проєкту RECOVERY у центрі обладнано додатковий простір з урахуванням вимог інклюзивності — тут є просторі коридори з широкими дверними отворами й поручнями та санітарно-гігієнічні кімнати, що передбачають розміщення осіб у кріслах колісних.
У палатному відділенні облаштовано 12 ліжко-місць з багатофункціональними електричними ліжками, меблями для комфортного та зручного перебування пацієнтів. У лікувально-реабілітаційній зоні обладнано ординаторську, кабінет ерготерапії, кабінет психолога, залу фізичної терапії та кабінет завідувача центру.
«Розширення центру RECOVERY надає нашій команді більше можливостей допомагати пораненим воїнам на рівні світових стандартів. Багато наших пацієнтів прагнуть повернутися до виконання бойових завдань, тому наша мета — сприяти їхньому відновленню на найвищому рівні. Це наш внесок у підтримку найсильніших та найвідважніших людей України», — зазначила Світлана Голодюк, директорка медичного закладу, на базі якого функціонує центр RECOVERY.
Коштом проєкту RECOVERY вінницький центр мережі також оснащено додатковим реабілітаційним обладнанням, зокрема стельовим підйомником для відновлення навичок ходи у палатному відділенні, стабілоплатформою для корекції рівноваги та координації, системою реабілітації верхніх кінцівок з технологією віртуальної реальності та зворотним зв'язком з пацієнтом, пристроєм безперервної пасивної розробки гомілковостопного суглоба, приладдям для кабінету ерготерапії.
Вінницький реабілітаційний центр відкрили Віктор та Олена Пінчуки в рамках національної мережі RECOVERY, яку було засновано задля допомоги Силам безпеки й оборони України. За 14 місяців після запуску тут отримали якісні й безоплатні послуги з реабілітації понад 1 600 захисників і захисниць України.
Нагадаємо, що на сьогодні 13 реабілітаційних центрів RECOVERY надають безоплатні послуги в Києві, Львові, Рівному, Луцьку, Вінниці, Черкасах, Полтаві, Хмельницькому, Одесі (два заклади) і на Дніпровщині (три заклади). Загалом у центрах національної мережі вже отримали реабілітаційну допомогу 13 000 пацієнтів. У планах засновників проєкту до зими 2024/2025 року розширити мережу щонайменше до 18 інноваційних реабілітаційних центрів.