Фото: З відкритих джерел
Про це пише Рубрика.
Львівська студія Skeiron, яка займалась лазерним скануванням та подальшим оцифруванням Кам'янець-Подільської фортеці, опублікувала модель у відкритому доступі на платформі Sketchfab. Її може дослідити кожен охочий.
Фахівці створювали точну цифрову копію фортеці протягом 4 місяців та поєднували у роботі лазерне 3D сканування та фотограмметрію за допомогою дрона.
Загалом зробили близько 1000 станцій сканером та 3000 двовимірних знімків. Об'єднання двох технологій дало змогу побудувати тривимірну модель місцевості та фортеці з точною геометрією та високою якістю текстури.
Оцифрування пам'ятки назавжди задокументувало її у цифровому вигляді, а отже дозволить точно відновити споруду у разі пошкоджень чи руйнувань, можливих внаслідок впливу часу та збройної агресії росії на території України.
Також цифрова модель покликана популяризувати історію та дослідження визначних споруд серед українців, де б вони не були. Проєкт з діджиталізації фортеці профінансував Міжнародний альянс захисту культурної спадщини в зоні конфліктів ALIPH Foundation.
Фортецю почали будувати найімовірніше у XII столітті на території тогочасного Галицько-Волинського князівства. В XIV столітті це вже була важлива оборонна споруда Східної Європи. Вона стала доповненням до природної системи захисту середньовічного міста Кам'янець-Подільський, яке має унікальне розташування: скелястий півострів, що омивається звивистою річкою Смотрич.
Нині фортеця є однією з найкраще збережених середньовічних пам'яток в Україні, знаходиться на території сучасної Хмельницької області та відкрита для відвідування.
Довідка
Команда Skeiron працює в Україні з 2016 року і за цей час оцифрувала понад 250 історичних будівель України та більш як 350 експонатів музейних колекцій. Особливу потребу в збереженні архітектурної спадщини України фахівці усвідомили з початком повномасштабного вторгнення, адже щодня через російську агресію існує ризик втратити унікальні споруди, які є важливими символами міст і держави.
Аби мати змогу зберегти спадщину в цифровому вигляді, а також максимально точно відтворити її у разі пошкоджень, у березні 2022 року архітектори та інженери запустили проєкт #SaveUkrainianHeritage.
Нагадаємо, що Центр культурної спадщини "Єдисан" — про історію Миколаївщини, підтримку місцевої культури та збереження традицій. "Рубрика" розповідає, як активісти розвивають культурний проєкт у прифронтовому регіоні. Чиатйте докладніше у нашому матеріалі: "Як працює практична деколонізація: на Миколаївщині запустили центр культурної спадщини".
Україна зі Сполученими Штатами Америки веде перемовини про угоду щодо рідкісноземів. Керівник Офісу президента зазначив,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський розповів, що Сполучені Штати продовжують надавати Україні допомогу, нічого не зупинено.… Читати більше
Солдати російської федерації, ймовірно, розстріляли українських військових, яких взяли в полон у Курській області. У… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський заявив про готовність піти зі своєї посади в обмін на мир… Читати більше
Президент Володимир Зеленський у зв'язку з третьою річницею повномасштабного вторгнення рф дає пресконференцію, яка проходить… Читати більше
Глава ГУР Кирило Буданов заявив, що вірить в закінчення війни в Україні в 2025 році,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.