Експерти МАГАТЕ оглянули пошкоджену градирню на Запорізькій АЕС: причина пожежі залишається невідомою

Міжнародне агентство з атомної енергії завершило огляд пошкодженої градирні на Запорізькій атомній електростанції, яка постраждала від пожежі 11 серпня.

За інформацією Reuters, експерти МАГАТЕ не змогли одразу встановити точну причину пожежі.

За даними агентства, у процесі огляду фахівці не виявили безпосередніх ознак залишків безпілотників.

Окрім того, за припущенням експертів, малоймовірно, що джерело пожежі знаходилося біля основи градирні.

"Команда не змогла зробити остаточних висновків про причину пожежі на основі отриманих даних і спостережень", зазначили у МАГАТЕ.

Експерти також підкреслили, що пошкодження найбільше концентруються в усередині вежі на рівні водяних форсунок, на висоті приблизно 10 метрів.

"Команда підтвердила, що не було значних ознак порушення уламків, попелу або сажі біля основи градирні", підкреслили у повідомленні.

Розслідування причин пожежі продовжується, і МАГАТЕ обіцяє надати додаткову інформацію, коли будуть отримані нові дані.

Що відомо про пожежу на ЗАЕС

На території окупованої Запорізької атомної електростанції 11 серпня близько 20:00 відбулася пожежа на об'єкті технічного водопостачання. В результаті цієї події сталося загоряння градирні номер один і пошкодження іншого технологічного обладнання.

Президент Володимир Зеленський закликав МАГАТЕ і світову спільноту відреагувати на інцидент.

Наразі показники щодо радіації в нормі. Але поки російські терористи зберігають контроль над атомною станцією, нормальною ситуація не є й не може бути. Росія з першого дня захоплення Запорізької АЕС використовує її суто для шантажу і України, і всієї Європи та світу.

"Чекаємо реакції світу, чекаємо реакції МАГАТЕ. Росія повинна за це відповідати. Лише український контроль над Запорізькою станцією може гарантувати повернення до нормальності та повної безпеки", – зазначив глава держави.

Як зазначає НАЕК "Енергоатом, "вірогідна причина – недбалість російських загарбників або свідомий підпал градирні окупантами".

Умови безпечної експлуатації АЕС не порушені. В Україні не зафіксували перевищень контрольних рівнів по викидах і скидах радіоактивних речовин. Загрози радіаційного забруднення для населення не було.

Градирня – це споруда у вигляді вежі для охолодження води. Та, на якій відбулося займання, розташована приблизно в кілометрі від енергоблоків ЗАЕС.

Відомо, що росіяни використовують приміщення та споруди АЕС як військові склади для розміщення техніки, зброї, вибухівки, амуніції. В машзалах станції стоять військові автівки.

Градирні також використовуються як приміщення для складування військового обладнання й амуніції, через що значно збільшуються ризики виникнення пожеж у виробничих приміщеннях.

Свіжі дописи

  • Новини

У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента: прогнозують другий тур

У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

У музеях Ватикану з’явилося вісім україномовних аудіогідів, а в бібліотеці створять українську книжкову поличку

У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

МВС: з 25 листопада розпочнеться добровільне декларування вогнепальної зброї

Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Польські фермери розблокували пункт пропуску “Шегині-Медика”, – ДПСУ

Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Британський дизайнер потрапив до Книги рекордів Гіннеса зробивши найбільшу гральну карту у світі 

Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

National Geographic показав кращі фото 2024 року: мільйони кажанів та вибух вулкана

Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше

Sunday November 24th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.