Про це повідомила пресслужба відомства, передає Рубрика.
У чому проблема?
Як повідомив головний санітарний лікар країни, наразі захворюваність на COVID в Україні зросла в шість (!) разів, але епідсезон ще не почався.
12 000 хворих за липень, до слова в червні їх було лише 2000. Наразі по країні циркулює десять варіантів "Омікрону".
Також повідомлялось, що в Україні у липні зареєстрували три випадки FLiRT – нового субваріанту коронавірусу Omicron.
Уже відомо, що на Івано-Франківщині від нового штаму COVID-19 FLiRT померла 80-річна жінка. Її інфікування підтвердили у лабораторії.
Яке рішення?
МОЗ спростило схеми вакцинації для населення. Тепер більшості людей достатньо зробити одне щеплення проти COVID-19.
А ось людям, які входять до групи ризику тяжкого перебігу хвороби, слід вводити більшу кількість доз — потрібна ревакцинація через 6-12 місяців.
"Це спрощення вакцинації дозволяє швидше отримувати повний курс і дотримуватися ревакцинації перед початком епідемічного сезону", — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Як працює це рішення?
Зазначимо, що відомство змінило визначення етапів вакцинації. Одне щеплення або два щеплення для окремих груп — це первинна вакцинація. А вже всі наступні щеплення — ревакцинація проти COVID-19.
Ревакцинацію рекомендують робити через 6-12 місяців не всім, а людям із груп ризику:
Потребу у ревакцинації лікарі визначатимуть індивідуально, враховуючи затверджені МОЗ рекомендації. Для первинної вакцинації та ревакцинації може бути використана будь-яка з доступних у країні вакцин проти COVID-19.
"За наявності вибору вакцини рекомендовано надавати перевагу адаптованій під варіант Omicron. Наразі в Україні доступно понад 500 тисяч доз омікрон-специфічної вакцини (виробництва Pfizer), вона є у всіх областях", — вказує відомство.
Нагадаємо, у МОЗ заявили, що 12 млн українців не завершили курс вакцинації проти COVID-19.
Як пишуть у звіті Всесвітньої статистики здоров'я, за два роки пандемія коронавірусної інфекції COVID-19 зупинила стабільне збільшення тривалості життя людей по всьому світові. До того прогрес спостерігали протягом десятиліття.
Від вірусу за цей період померло майже 13 мільйонів людей.
До 2028 року росіянам заборонили обіймати керівні посади в дослідницьких групах Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ),… Читати більше
Литва надала Україні нову партію військової допомоги. До пакета ввійшли боєприпаси, міномети та генератори. Про… Читати більше
Київ планував отримати від Варшави винищувачі МіГ-29, але та не могла цього зробити, допоки їй… Читати більше
На Времівському напрямку російські загарбники готуються застосувати броньовану техніку не лише для транспортування штурмових груп,… Читати більше
Готується двосторонній документ між Україною та Угорщиною, який має спростити розв’язання більшості питань, що виникають… Читати більше
Премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо на міністерській конференції щодо людського виміру "формули миру" у Монреалі заявив,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.