Швейцарія та Італія підтримують присутність росії на другому саміті миру
12 серпня міністри закордонних справ Італії Антоніо Таяні та Швейцарії Ігнаціо Кассіс підписали спільну декларацію із закликом провести другий Глобальний саміт миру "за участю всіх сторін, включно з росією".
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на текст декларації.
У документі голови італійського та швейцарського МЗС висловили "глибоке занепокоєння" у зв'язку з агресією росії проти України, яка триває та "продовжує спричиняти масові руйнування та безмірні страждання".
Вони нагадали про підсумки першого саміту миру, де пролунали заклики гарантувати ядерну та продовольчу безпеку, а також негайно розпочати звільнення всіх військовополонених та повернення депортованих українських неповнолітніх і цивільних.
"Переконані, що мир вимагає залучення всіх зацікавлених сторін і діалогу з ними, міністри домовилися підтримувати тісний контакт з метою співпраці у створенні найкращих умов для проведення другого мирного саміту за участю всіх сторін, включно з Росією, і всіх зацікавлених глобальних гравців", – ідеться в декларації.
Таяні та Кассіс також закликали до створення "спільної переговорної платформи, заснованої на дотриманні міжнародного права та принципів територіальної цілісності та незалежності держав, закріплених у Статуті ООН".
Варто зазначити, що раніше керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявляв, що другий саміт миру може відбутися тільки тоді, коли буде готовий відповідний спільний план.
Що відомо про залучення рф до Саміту миру
Нагадаємо, раніше українські чиновники неодноразово наголошували, що мир з росією можливий лише на умовах міжнародного права та Статуту ООН. Зокрема, це передбачає повне відновлення територіальної цілісності України у межах 1991 року.
Наразі, за словами президента України Володимира Зеленського, планується підготувати мирний план на основі формули світу. Його хочуть представити росії на другому саміті світу.
Своєю чергою Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що Україна продовжить шукати шляхи, щоб провести наступну мирну конференцію за участі російської федерації, проте не на умовах очільника кремля володимира путіна.
До того ж, як відомо, Китай відмовився брати участь у першому Глобальному саміті миру щодо України. Оскільки КНР та Бразилія лише за участі росії підтримували цю конференцію.