Як програма “Неопалимі” допомагає українцям після опіків унаслідок війни та як збирає кошти на реабілітацію звільнених із полону

Національна програма зовнішньої реабілітації "Неопалимі" лікують більше сотні пацієнтів, які постраждали після повномасштабного вторгнення. 

Про це інформує Рубрика.

У чому проблема?

Під час обміну 31 травня кожен опитаний Місією ООН з моніторингу прав людини в Україні повідомив про тортури з боку рф. У російському полоні перебувають тисячі  військових і цивільних українців, які повертаються з травмами.

Часто зустрічаються опіки та осколкові поранення з ліній оборони, після ракетних атак на українські міста. Шрами спричиняють фізичний дискомфорт:

  • вони тягнуть,
  • сверблять,
  • обмежують рухи кінцівок.

Крім того, людям часто важко психологічно: травми щодня нагадують про події, які вони пережили.

Проблемою є і вартість повноцінної реабілітації. Вона може становити до $15 000.

Яке рішення?

Національна програма зовнішньої реабілітації людей "Неопалимі", що постраждали внаслідок війни, надає безоплатне лікування опіків чи рубців непобутового характеру.  Пацієнти проєкту стали жертвами осійського полону, масованих обстрілів чи є учасниками бойових дій. Усі вони проходять шлях від відновлення функціональності тіла до повернення собі естетичного вигляду

Як це працює?

Для лікування застосовують лазер, яким випалюється пошкоджена ділянка шкіри. У рубець також вводять препарати, які додатково розгладжують його зсередини.

Лікування опіків і рубців може тривати від шести місяців до кількох років. І хоча рубці остаточно нікуди не зникають, проте завдяки технологіям вдається прибрати більшу частину пошкоджень на шкірі й головне — відновити функцію ураженої частини тіла. Лікарі, що співпрацюють із центром, за час роботи створили унікальний протокол лікування деформаційної травми. Досі відсутність уніфікованих протоколів сповільнювало процес реабілітації.

Як отримати медичну допомогу?

Щоб отримати безоплатне лікування в межах всеукраїнської ініціативи потрібно:

  • бути військовим/-ою / волонтером/-ою / добровольцем/-ицею / цивільним/-ою / дитиною;
  • мати ушкодження шкіри (опіки чи рубці) внаслідок військових дій (саме лікування починається лише через 4-6 місяців після отримання поранення);
  • мати підтвердження від військово-медичної комісії про отримання поранення в наслідок війни або довідку від лікаря;
  • звернутися до команди "Неопалимі" в Instagram або заповнити форму за лінком.

Команда проєкту зв'яжеться з потенційним учасником після обробки інформації. Далі обирають найближчу клініку, дату та час для первинної консультації у лікаря для узгодження подальшого лікування.

Благодійний вечір

9 серпня проєкт організував благодійний вечір у партнерстві з Координаційним штабом із питань поводження з військовополоненими та безпосередньо ГУР МО. Мета заходу — обʼєднати українських бізнесменів, щоб поширити інформацію про проєкт серед підприємців і залучити їх до допомоги. 

Вартість однієї процедури без урахування препаратів коштує тисячі доларів. Це оплата праці спеціаліста та альтернативна ціна використання лазера. Ініціатива залучає клініки, які зможуть надати пацієнтові повний курс лікування. Наразі програма співпрацює з 32 клініками в Україні, Польщі й Молдові, яких забезпечує препаратами та технічними потребами. До проєкту залучені професійні спеціалісти та команда волонтерів, які комунікують з майбутніми пацієнтами про їхню участь.

Під час вечору команда проєкту розіграла малюнок Ангеліни, в якому вона намалювала людину зі шрамами.

"Після того, як донька дізналася, що ми поїдемо забирати з обличчя сліди травм, вона стала іншою. Дівчинка, яка навіть боялася дивитися у люстерко, тепер малює губи. 

Найпростіше — це гроші. Проте їх можна конвертувати в набагато цінніші та складніші для нас речі, які ми можемо давати іншим. Це, зокрема, час і щирість. І навіть якщо цей вечір допоможе навіть одній дитині, такі заходи потрібні. Якщо наші діти зможуть розвиватися, рости, пізнавати, то такі аукціони потрібні", — говорить Зоя Лаврикова. 

CEO проєкту Максим Туркевич зазначив, що команда прагне допомогти більшій кількості пацієнтів, планує розширюватися, залучати більше клінік, спеціалістів і партнерів.

На події вдалося зібрати 220 000 грн, проте збір продовжується.

Голова Ради "Неопалимі" та CEO компанії "Естет" Сергій Роголь каже, що подібні збори дають можливість людям після отриманих травм знову здобути своє життя, а кожна дія, яка дає змогу зібрати кошти на такі проєкти, — надзвичайно важлива.

Програму реалізує Український Волонтерський Центр, який функціонує в кооперації з МОЗ України. Проєкт волонтерський і благодійний. Допомога для пацієнтів безоплатна.

Щоб долучитися до допомоги, можна задонатити на банку: https://send.monobank.ua/jar/5Nh7ShvG3H 

Нагадаємо, українські винахідники розробили інноваційні накладки для ран та опіків, дезінфікуючи розчини, препарати для знезараження води, які зараз ефективно працюють на фронті.

Свіжі дописи

  • Новини

З окупованого Маріуполя в Україну вдалося повернути ще двох дітей

Україна цього тижня повернула ще двох українських дітей з окупованого Росією Маріуполя. Про це у… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Генерали мають бути в окопах: Зеленський прокоментував зміни підходів до управління в ЗСУ

Президент України Володимир Зеленський прокоментував зміни підходів до управління в ЗСУ, які окреслені у другому пункті… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Запали свічку пам’яті: у столиці тисячі українців вшанували пам’ять жертв Голодомору

Щороку в четверту суботу листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У Києві презентували реєстр Музейного фонду України

У Києві відбулася конференція «Презентація реєстру Музейного фонду України». Це підсумковий захід проєкту «Впровадження системи… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

За час роботи програми “Зерно з України” 20 млн людей вдалося врятувати від голоду, – Зеленський

За час роботи ініціативи «Зерно з України» вдалося врятувати від голоду 20 мільйонів людей, наголосив… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

11 українських ЗВО увійшли до світового рейтингу найкращих університетів

Вперше британський журнал Times Higher Education представив Interdisciplinary Science Rankings 2025, де оцінив внесок університетів… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.