Про це заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін, повідомляє Рубрика з посиланням на брифінг.
За його словами, зростання захворюваності спостерігається не лише в Україні, а й у Європейському Союзі та США.
Хоча кількість госпіталізацій залишається відносно низькою, на стаціонарному лікуванні перебуває понад 2,5 тисячі осіб, що є нормальним для такого спалаху.
"На щастя, відсоток госпіталізації не такий великий. На стаціонарному лікуванні перебуває трішки більш як 2,5 тисячі, і це абсолютно нормально для такого пікового підйому", – заявив Кузін.
Наразі в Україні виявлено вже п'ять випадків нового підвиду штаму "Омікрон" під назвою FLiRT:
Кузін зазначив, що в Україні циркулює 10 субваріантів штаму "Омікрон", який, хоча і має відносно легкий перебіг, характеризується швидшою передачею вірусу та здатністю уникати імунної відповіді.
"Це означає, що люди, які мають неінфекційні захворювання, імуноскомпрометовані стани, вагітність або літній вік, (більш схильні до важкого перебігу) навіть попри те, що вони мали первинний курс вакцинації у 2021 році або на початку 2022 року", – підкреслив головний лікар України.
Довідка
Пандемія COVID-19, яка почалася наприкінці 2019 року, призвела до різкого зростання кількості захворювань і смертей, що створило значний тиск на системи охорони здоров'я в усьому світі.
Хоча швидка розробка та масове впровадження вакцин стали вирішальними кроками в боротьбі з пандемією, вірус продовжував мутувати. Нові штами, такі як "Дельта" та "Омікрон", поставили перед глобальною охороною здоров'я нові виклики, оскільки відзначилися підвищеною здатністю до поширення та іншими небезпечними властивостями.
Як пишуть у звіті Всесвітньої статистики здоров'я, за два роки пандемія коронавірусної інфекції COVID-19 зупинила стабільне збільшення тривалості життя людей по всьому світові. До того прогрес спостерігали протягом десятиліття.
Від вірусу за цей період померло майже 13 мільйонів людей.
У липні 2024 року в лікарнях України виявили трьох пацієнтів з субваріантом COVID-19 FLiRT. Згідно з наявними дослідженнями, поточні вакцини та бустери залишаються й надалі ефективними, проте не рятують від зараження новим штамом.
Наразі Міністерство охорони здоровʼя випустило оновлені рекомендації щодо вакцинації населення проти COVID-19, які відповідають останнім рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров'я.
У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше
31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше
Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше
У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше
Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше
Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.