ДСНС відзвітувала про радіаційну ситуацію на території України, а у “Енергоатомі” розкрили деталі пожежі на ЗАЕС

На території окупованої Запорізької атомної електростанції 11 серпня близько 20:00 відбулася пожежа на об'єкті технічного водопостачання. В результаті цієї події сталося загоряння градирні номер один і пошкодження іншого технологічного обладнання. Наразі радіаційна ситуація на території України стабільна, змін у районі Запорізької АЕС не виявлено.

Про це пише Рубрика з посиланням на ДСНС, голову Дніпропетровської ОВА Сергія Лисака, НАЕК "Енергоатом".

У неділю ввечері в Міжнародному агентстві з атомної енергії заявили, що його експерти стали свідками сильного темного диму, що виходив з північної зони Запорізької атомної електростанції після численних вибухів, які пролунали в неділю ввечері.

Президент Володимир Зеленський закликав МАГАТЕ і світову спільноту відреагувати на інцидент.

Наразі показники щодо радіації в нормі. Але поки російські терористи зберігають контроль над атомною станцією, нормальною ситуація не є й не може бути. Росія з першого дня захоплення Запорізької АЕС використовує її суто для шантажу і України, і всієї Європи та світу.

"Чекаємо реакції світу, чекаємо реакції МАГАТЕ. Росія повинна за це відповідати. Лише український контроль над Запорізькою станцією може гарантувати повернення до нормальності та повної безпеки", – зазначив глава держави.

Начальник Нікопольської РВА Євген Євтушенко заявив, що ЗАЕС працює у штатному режимі, а росіяни, імовірно, підпалили в градирні автомобільні шини у великій кількості:

"За неофіційною інформацією, отриманою від джерел з протилежного берегу – росіяни підпалили в градирні автомобільні шини у великій кількості. Можливо, це провокація, або спроба створити паніку в населених пунктах на правому березі колишнього водосховища.

Наразі, ЗАЕС працює в штатному режимі, наскільки це можливо в умовах окупації. Заспокойтесь, будь ласка".

Сергій Лисак також повідомив, що пожежа на території ЗАЕС припинилася.

"Пожежа на території Запорізької АЕС припинилася. Рівень радіації на Нікопольщині в нормі. Тримаємо ситуацію на контролі", – зазначив голова Дніпропетровської ОВА.

Як зазначає НАЕК "Енергоатом, "вірогідна причина – недбалість російських загарбників або свідомий підпал градирні окупантами".

Умови безпечної експлуатації АЕС не порушені. В Україні не зафіксували перевищень контрольних рівнів по викидах і скидах радіоактивних речовин. Загрози радіаційного забруднення для населення не було.

Градирня – це споруда у вигляді вежі для охолодження води. Та, на якій відбулося займання, розташована приблизно в кілометрі від енергоблоків ЗАЕС.

Відомо, що росіяни використовують приміщення та споруди АЕС як військові склади для розміщення техніки, зброї, вибухівки, амуніції. В машзалах станції стоять військові автівки. Градирні також використовуються як приміщення для складування військового обладнання й амуніції, через що значно збільшуються ризики виникнення пожеж у виробничих приміщеннях.

"Деградація систем і елементів АЕС із кожним днем погіршує загальну безпекову ситуацію на ЗАЕС. Масштабні пожежі можуть призводити до розвитку події аж до радіаційної аварії…

Використання р*шистами атомної станції в якості військової бази наражає весь світ на загрозу катастрофи на ядерному обʼєкті. Лише звільнення ЗАЕС і передача її єдиному легітимному оператору – "Енергоатому" – може гарантувати недопущення ядерної та радіаційної аварії, забезпечити її надійну та безпечну експлуатацію", – підкреслила пресслужба.

У ДСНС повідомляють, що радіонуклідів техногенного походження, що свідчать про порушення безпечного функціонування АЕС в Україні або транскордонне перенесення, не зафіксовано.

Надзвичайники додали, що пости Укргідрометцентру поблизу ЗАЕС продовжують посилений моніторинг і оперативно відстежують стан радіаційного фону.

Окупанти своєю чергою звинувачують в обстрілі Енергодара Україну й заявляють, що радіаційний фон навколо ЗАЕС у нормі.

Довідка

Нагадаємо, що Запорізька АЕС є найбільшою атомною електростанцією в Європі. Вона була окупована у перші тижні повномасштабного вторгнення Росії.

Росіяни перетворили ЗАЕС на військовий об'єкт, розмістивши там солдатів та техніку. Також окупанти замінували територію станції. На АЕС працює український персонал, хоча росіяни прислали своє так зване "керівництво" з Москви. Також на ЗАЕС перебуває моніторингова місія МАГАТЕ.

Навесні 2024-го стало відомо, що росіяни облаштували на території ЗАЕС свою військову базу. Там, зокрема, перебувають бійці чеченського підрозділу росгвардії "Ахмат".

А нещодавно загарбники зареєстрували військову частину росгвардії на території окупованої ЗАЕС.

Нагадаємо, Генеральна конференція Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) схвалила резолюцію щодо негайного повернення Запорізької атомної електростанції під повний контроль України.

Свіжі дописи

  • Новини

“ДрукАрмія”: тисячі українців з 3D-принтерами стали невидимими постачальниками для Сил оборони

У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Увечері окупанти вдарили по Дергачах на Харківщині та атакували безпілотниками Полтавщину: є постраждалі

31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Міноборони США анонсувало новий пакет військової допомоги для України

Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

У Фастові реалізували перший в Україні проєкт управління відходами за підтримки НЕФКО

У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Онлайн-відстрочки в “Резерв+”: у Міноборони розпочали бета-тестування нової послуги

Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Українські оборонні інновації за підтримки Brave1 залучили $25 млн іноземних інвестицій

Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше

Thursday October 31st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.