Про це пише Рубрика, посилаючись на результат поєдинку, Суспільне Спорт,
У Парижі українська борчиня показала вражаючі результати, вперше в кар'єрі пробившись до сутички за олімпійське "золото".
Коляденко продемонструвала свої сильні сторони вже в перший день виступів, здобувши три перемоги поспіль. Найзначнішою з цих перемог стала її перемога у півфіналі, де вона взяла реванш за поразку на Олімпіаді-2020 в Токіо. Коляденко переконливо здолала лідерку посіву, представницю Киргизстану Айсулуу Тинибекову, з рахунком 9:2.
У фінальному поєдинку Ірина зустрілася з японкою Сакурою Мотокі, другою сіяною турніру. Мотокі, чинна віцечемпіонка світу, продемонструвала свою силу, здобувши три дострокові перемоги у перший день змагань, зокрема, розгромивши канадку Ану Годінес 11:0 до закінчення першого періоду.
Як відбувалася фінальна боротьба?
Цей результат став найвищим досягненням українських борчинь на Олімпіадах з 2004 року. Тоді у категорії 48 кг золото виграла Ірина Мерлені.
У Парижі це третя медаль для збірної України у спортивній боротьбі. Напередодні у греко-римських категоріях Парвіз Насібов завоював срібло, а Жан Беленюк — бронзу.
Після поєдинку Ірину запитали для кого її здобуток, можливо, він особисто присвячений.
"Нашому місту-герою Ірпінь. Тому що люди, які там були, які пережили страшні часи – окупацію, і скільки зруйновано життів, скільки зруйновано будинків, в тому числі і мій, моєї сім'ї, скільки людей померло – це дуже страшно. І хочеться їм підняти трошки настрій цією медаллю. І заради кожного, хто за мене вболіває", – відповіла Ірина.
Адже Ірина та її родина у лютому-березні 2022 року пережили окупацію на початку повномасштабного вторгення.
Спортсменка на той час проживала в Ірпені – там отримала квартиру за бронзу Токіо. Точніше, отримала навіть дві – просто першу подарувала своєму тренеру Володимиру Яременко.
"Я проживаю понад 10 років в Ірпені: переїхала сюди у 2013 році. Десь до 10 березня 2022 року ми були в місті. У нас не було води, газу, світла і їжі. У нас в Ірпені велика сім'я, тому намагалися допомагати одне одному. Ми постійно були в підвалі під постійними обстрілами.
На вулицю вийти було складно. Крім того, з нами була бабуся, якій майже 80 років. Були постійні прильоти поруч, тому назвати той період життям складно. Кожен рух, звук уночі сприймався вороже, адже ми думали, що до нас прийшли росіяни", – зазначала спортсменка.
Вириватися з оточеного Ірпеня, західна та північна частини якого на той час вже утримувалися росіянами, Коляденко та її родина вирішили тоді, як побачили десантників рф.
Борчиня відвезла родину на Вінниччину, а сама з сестрою поїхала до тренувального табору в Угорщину.
"За декілька днів мені повідомили, що моя квартира, яка була в Дмитрівці, згоріла повністю після влучання російського снаряда. Квартири, яку я отримала в Ірпені за бронзу в Токіо (на Олімпіаді-2020 – ред.), теж немає. Туди також влучив снаряд. Як наслідок, усе розірвалося всередині, тому нічого не залишилося. Добре, що ми виїхали, адже незрозуміло, які були б наслідки", – додала Коляденко.
Також в Ірпені росіянами повністю знищено дитячо-юнацьку спортивну школу, де тренувалась спортсменка. На кінець 2023 року повідомлялося про плани щодо капітального ремонту, втім, наразі роботи не завершено.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) підготував оновлений негативний сценарій розвитку подій для України, який враховує можливість… Читати більше
Минулої доби, 21 грудня, найактивніше ворог атакував Времівський напрямок: там Сили оборони відбили 47 штурмів. Також… Читати більше
У російській федерації у ніч на 22 грудня відбулася атака невідомих безпілотників на селище Стальний… Читати більше
Укрпошта випустила нову поштову марку, присвячену легендарному українському боксеру Олександру Усику та його перемозі в… Читати більше
Українські військові досягли успіхів на південному заході від Покровська, відбивши низку позицій у ворога. Російські… Читати більше
У ніч на 22 грудня у Київській області працювали сили протиповітряної оборони по російських безпілотниках.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.