Про це повідомив у Телеграм-каналі міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, пише Рубрика.
У чому проблема?
"Армія дронів" – проєкт, започаткований на початку липня 2022 року Генеральним штабом ЗСУ та Міністерством цифрової трансформації за участі фандрейзингової платформи United24. Це комплексна програма, що передбачає системну закупівлю дронів, їх ремонт, а також курси навчання відповідних фахівців.
На сьогодні закупівлі окремих груп БПЛА зросли в сотні разів, порівняно з 2022 роком. На кшталт, у 2022 році було закуплено 500 FPV-камікадзе, а у 2023-му – приблизно 100 тисяч.
А в цьому році держава законтрактувала для Сил оборони України один мільйон дронів вітчизняного виробництва. Зараз 96% БпЛА, які закуповує держава — вітчизняні.
Яке рішення?
Для того, що відкрити ринок БпЛА, створили умови для масштабування виробництва та ухвалили понад 20 революційних законів й нормативно-правових актів, зокрема:
Окрім того, завдяки ефективній співпраці Міністерства цифрової трансформації України та Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) держава заощадила понад 3,3 мільярда гривень на закупівлі безпілотників різних модифікацій.
Згідно з останнім звітом НАБУ за півроку, закупівлі дронів у межах ініціативи "Армія дронів" стали однією з найефективніших сфер державних закупівель.
Як це працює?
Як розповів очільник міністерства, одразу після перших контрактів на безпілотники була створена жорстка система контролю закупівель, до якої залучили НАБУ та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП).
Ця система дозволила детективам НАБУ отримати доступ до CRM-системи Держспецзв'язку, де зберігаються всі контракти щодо дронів. У режимі реального часу вони мають можливість відслідковувати статус усіх закупівель, включаючи виробників, вартість і деталі контрактів.
Завдяки цьому НАБУ може вільно аналізувати кожну закупівлю.
До того ж з цього року держава почала закуповувати дрони через закритий функціонал Prozorro, що дозволило забезпечити конкуренцію між постачальниками і, як наслідок, контрактувати безпілотники за найвигіднішими цінами.
Окрім цього, на основі рекомендацій НАБУ були створені окремі команди для визначення справедливих цін на українські дрони. Ці команди працюють спільно з НАБУ та журналістами, досліджуючи ціноутворення у сфері БпЛА.
Для управління поставками використовуються інструменти від німецької технологічної компанії SAP.
"Це дало змогу управляти термінами поставки, відслідковувати рух дронів від виробника до передової. Тобто щоб безпілотники надходили до бійців, а не лежали на складах", наголосив міністр.
Також, зі слів Федорова, є ще одне важливе рішення уряду, яке є наслідком рекомендацій НАБУ.
"Якщо виробник завищив вартість дронів, то він має на різницю з реальною ціною або допостачати дрони, або повернути власне різницю", пояснив очільник відомства.
Такий підхід дав результат на понад 3,3 мільярда гривень:
Ця ефективна співпраця між Мінцифри та НАБУ демонструє важливість антикорупційних заходів у військових закупівлях, особливо в умовах війни, коли кожна гривня має вагоме значення для оборони країни.
"Робота в напрямі ефективних та прозорих закупівель активно продовжується, адже зростають обсяги виробництва українських виробників, збільшуються кількість та суми державних контрактів", резюмував міністр.
Нагадаємо, що Фонд компетентної допомоги армії "Повернись живим" розпочав новий збір. Ціль ініціативи — збити тисячу російських розвідувальних безпілотників.
Україна найближчим часом має намір передати Південній Кореї детальний запит на військову допомогу, що включатиме… Читати більше
Шахраї почали поширювати у соціальній мережі фейкові повідомлення від Мінсоцполітики. Вони використовують фейкові акаунти, де… Читати більше
КНДР направила до російської федерації не тільки своїх солдатів, але й високопоставлених військових чиновників, включаючи… Читати більше
Російська федерація висунула компанії Google астрономічну вимогу – штраф у розмірі 20 децильйонів доларів США… Читати більше
31 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №12039 щодо вдосконалення регулювання угод про визнання… Читати більше
Військовослужбовець із позивним "Воробєй" Андрій Романюк 28 жовтня загинув на фронті. Він у віці 16… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.