Про це йдеться в опублікованому дослідженні CAR, передає Рубрика.
Проєкт фізично дослідив залишки ракет. Там підтвердили, що це була ракета – керована зброя класу "повітря – поверхня" Х-101. Модель останнього покоління російської крилатої ракети надійшла на озброєння у 2013 році.
Аналіз CAR, заснований на фізичному дослідженні слідів на уламках, вказує, що ракета Х-101, яка влучила в "Охматдит", була виготовлена щонайбільше за три місяці до атаки, а можливо, навіть за вісім днів до неї.
Такий короткий проміжок часу між виробництвом і використанням ракет Х-101 є частиною тенденції, яку CAR вперше помітила в грудні 2022 року.
Так, дослідники задокументували частини ракетного двигуна (включно з двигуном) і хвостову частину ракети Х-101. На хвостовій частині ракети задокументували частини 13-значного виробничого номера (31526379XXXXX). Цей формат відповідає маркуванню, яке CAR задокументував на 11 інших російських ракетах Х-101 в Україні від початку повномасштабного вторгнення. Відповідно до своєї методики відстеження, CAR приховала останні п'ять цифр, які б однозначно ідентифікували ракету.
Перші три цифри (315) виробничого номера є спільними для всіх російських ракет Х-101, які CAR зафіксували в Україні, так само як і наступні три цифри (263). CAR заявили, що мають інформацію про два варіанти останнього маркування, але "263" є на всіх нещодавно виготовлених ракетах.
Цифри "7" і "9" вказують на те, що ракета була виготовлена в другому кварталі 2024 року (між 1 квітня і 30 червня 2024 року), згідно з раніше опублікованою методологією CAR .
Враховуючи, що удар по дитячій лікарні відбувся 8 липня, цей висновок підтверджує, що ракета була виготовлена за кілька тижнів або, можливо, днів до атаки.
Довідка про Х-101
Х-101 — це стратегічна крилата ракета, що розроблена з використанням технології зниження радіолокаційної помітності. Ракета зі спеціальною ядерною бойовою частиною має індекс Х-102.
Її розробляли з 1995 року, на озброєння взяли у 2013 році. Носієм ракети є турбогвинтовий стратегічний бомбардувальник Ту-95МСМ (8 ракет на зовнішніх підвісах) та Ту-160 (12 ракет у внутрішніх відсіках).
Ракета використовує комбіновану інерційну систему наведення з оптико-електронною корекцією з активацією головки самонаведення на кінцевих етапах польоту.
У транспортному положенні двигун турбореактивний двоконтурний, моделі Р95ТМ-300, розташований усередині, крила складені під ракетою, хвостове оперення також складене. Після запуску двигун висувається з корпусу, а оперення розкладається.
Максимальна дальність польоту становить 5500 кілометрів. Виріб може змінювати ціль просто під час польоту.
Удар по "Охматдиту"
Зранку 8 липня росіяни, ракетою поцілили в дитячу лікарню "Охматдит". Під час удару там перебували 627 дітей. Очільник МОЗ Віктор Ляшко розповів, що російський удар припав на токсикологічний корпус, де діти отримували діаліз.
Унаслідок атаки по медустанові загинули дві людини, ще 50 поранені. Згодом у лікарні також помер хлопчик, який постраждав від атаки. Одразу ж після удару до лікарні прибували небайдужі, які допомагали розбирати завали, приносили воду та їжу.
Держава вже пообіцяла відбудувати лікарню — уряд спрямував 100 мільйонів гривень на першочергові відновлювальні роботи. Окрім того, небайдужі за 41 годину пожертвували для "Охматдиту" 300 мільйонів гривень.
Варто додати, що відновлювальні роботи планують завершити до зими, а збитки, оцінені у понад 800 мільйонів гривень, буде покрито коштом благодійників та американського приватного сімейного фонду.
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення Василя Боднара новим послом України в Польщі.… Читати більше
У Бородянці Київської області в рамках експериментального проєкту комплексного відновлення населених пунктів планують відбудувати 58… Читати більше
Служба безпеки України (СБУ) та кіберполіція затримали у Харкові 47-річного чоловіка, який співпрацював з державою-агресором,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський висловив занепокоєння щодо можливого бойового зіткнення з північнокорейськими військовими вже найближчими… Читати більше
Національний музей Голодомору-геноциду в Києві підготував віртуальні екскурсії для українознавчих шкіл діаспори. Про це у Фейсбуці… Читати більше
Україна найближчим часом має намір передати Південній Кореї детальний запит на військову допомогу, що включатиме… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.