Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук голови Київської ОДА Руслана Кравченка.
У чому проблема?
На жаль, після кожного російського масованого обстрілу кількість зруйнованих та пошкоджених житлових об'єктів, а також об'єктів інфраструктури зростає, зокрема і на Київщині. У цьому регіоні з початку повномасштабного вторгнення зруйновано та пошкоджено понад 28 тисяч об'єктів. Найбільш пошкодженим містом у Київській області стало місто Ірпінь.
У 2022 році зовсім неподалік проходила лінія оборони. Тоді на тутешньому блокпосту "Жираф" загинули 20 ірпінських захисників. Багатьом мешканцям мікрорайону вдалося виїхати, але їхні оселі зазнали серйозних пошкоджень або були повністю зруйновані.
Яке рішення?
З серпня 2023 року у цьому зруйнованому секторі міста вже кипіла робота. Станом на лютий капітально відремонтували понад 30 приватних будинків, ще 30 відбудовували "з нуля". "Рубрика" побувала там і побачила як це відбувалося.
На сьогодні, зі слів Кравченка, проєкт відновлення осель по вулиці Багірова включає будівництво нових будинків за 42 адресами з площею будинків від 70 до 180 квадратних метрів.
Як це працює?
На сьогодні роботи виконані на 67%, зведено фундаменти та стіни практично всіх будинків. У більш ніж половині вже встановлено покрівлю, віконні та дверні блоки.
Окрім того, у половині будинків вже утеплили фасади та завершили їх оздоблення.
Як зазначив очільник області, особливу увагу приділяють облаштуванню внутрішніх і зовнішніх інженерних мереж. З його слів, вже виконали значну частину робіт з облаштування внутрішніх комунікацій, а також капітально відремонтували вулицю Багірова, включаючи водопостачання та каналізацію.
"Це другий етап відновлення цього приватного сектору. До цього Київська обласна військова адміністрація капітально відремонтувала приватні будинки за 36 адресами", підкреслив Кравченко.
Голова ОВА підкреслив, що цей масштабний проєкт фінансується коштом обласного бюджету Київської області, але значну підтримку надали й міжнародні організації:
Проєкт перебуває під постійним контролем якості та термінів виконання робіт.
"Постійно контролюємо якість робіт та терміни їх виконання. Від усіх підрядників вимагаю максимально прискорити виконання робіт. Кожен етап робіт під контролем фахівців з технагляду, щоб все відповідало найвищим стандартам", зауважив Кравченко.
Очільник області додав, що пріоритетом залишається забезпечення якнайшвидшого повернення мешканців до своїх відновлених осель.
Як писала Рубрика, після боїв за Київську область Ірпінь сильно постраждав. А влітку 2022 року почалась активна відбудова міста. Такий поспіх не міг не вплинути на якість відбудови. Тому громадська організація "Сміливий Ірпінь" розпочала моніторинг відновлених об'єктів.
"Рубрика" поспілкувалася з керівницею моніторингової групи Оленою Сухобрус. Читайте докладніше у нашому матеріалі: ""Прозора відбудова": як громадська організація "Сміливий Ірпінь" моніторить відновлені об'єкти соціальної інфраструктури".
Протягом минулої доби, 23 листопада, на фронті російські окупанти найбільше тиснули на Покровському та Курахівському… Читати більше
Учасники Кліматичного саміту ООН COP29, який відбувався в Дубаї, досягли важливого рішення щодо кліматичного фінансування.… Читати більше
У ніч на 24 листопада російські загарбники вкотре атакували Київ безпілотними літальними апаратами. Ворожі дрони… Читати більше
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.