fbpx
Сьогодні
Відео 16:05 10 Сер 2024

Точний удар: українські військові знищили стратегічну газову платформу окупантів у Чорному морі

English version here

Фото: Скриншот з соцмережі Х / Сергій Стерненко

Українські Військово-морські сили у співпраці з Головним управлінням розвідки провели успішну операцію зі знищення у Чорному морі платформи, яку захопили російські загарбники для того, щоб нести загрозу цивільному судноплавству.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм речника ВМС Дмитра Плетенчука.

Як повідомив офіцер, окупанти використовували одну з платформ для GPS-спуфінгу – технології, яка дозволяє обманювати навігаційні системи, створюючи хибні сигнали про місцеперебування.

Це мало на меті зробити цивільне судноплавство небезпечним та створити загрозу для комерційних та пасажирських суден у регіоні. Українські військові не могли допустити такого розвитку подій, тому було прийнято рішення про ураження цієї локації.

За інформацією, отриманою розвідкою, за пів доби до удару ворог перекинув на платформу обладнання та військовий персонал. Важливо зазначити, що цивільних на цій локації не було, і платформа вже не виконувала свій звичайний функціонал. Удар був проведений з максимальною точністю, що дозволило уникнути жертв серед цивільного населення.

Також про операцію військових повідомив у своїй соцмережі Х (Твіттер) волонтер та активіст Сергій Стерненко.

"Військово-морські сили розчищають Чорне море від російського непотребу! Цієї ночі вони завдали удару по одній із газових веж в акваторії, де ворог розмістив технічне розвідувальне обладнання та тримав до 40 осіб особового складу.

Тепер це підводні й одночасно підсмажені кацапи. Газова платформа досі горить", написав він.

Стерненко додав, що на озброєнні ВМС ЗСУ є морські дрони-близнюки Sea Baby із дальністю до 1000 км та бойовою частиною близько 900 кг, тож для росіян шансів вижити у Чорному морі залишиться усе менше.

Операція стала черговим свідченням професіоналізму берегових ракетно-артилерійських військ ВМС України, які швидко та ефективно реагують на загрози, захищаючи мирне населення та забезпечуючи безпеку на морі.

Це нагадування ворогу, що будь-яка спроба створити загрозу для України буде зустрінута рішучою та незворотною відповіддю.

"Берегові ракетно-артилерійські війська ВМС ЗС України – це максимально серйозні чуваки", резюмував Плетенчук.

У коментарі "УП" речник ВМС зазначив, що це – "не перша подібна операція". З його слів, цю платформу ворог використовував зокрема для порушення нормальної роботи "зернового коридору".

Офіцер додав, рішення було ухвалено задля забезпечення безпеки цивільного судноплавства.

Нагадаємо, що у вересні 2023 року підрозділи Головного управління розвідки Міноборони провели спецоперацію, унаслідок якої Україна повернула під контроль газові та нафтові платформи в Чорному морі між Кримом та Одесою. Ці об'єкти більш відомі під назвою "вишки Бойка".

Ситуація у Чорному морі

Окрім того, воїни Головного управління розвідки Міноборони у ніч проти 9 серпня знищили черговий російський швидкісний катер "Тунець" поблизу Чорноморського у тимчасово захопленому Криму за допомогою ударного морського дрона MAGURA V5.

Також розвідка Великої Британії проаналізувала останній український удар по російському підводному човну "Ростов-на-Дону", який призвів до затоплення субмарини.

За даними британських аналітиків, атака відбулася в рамках серії ударів безпілотників, але ключову роль у ній, найімовірніше, відіграли ракети ATACMS. Окрім того, у Міноборони Британії підкреслили, що ця атака стала останньою в історії "Ростов-на-Дону", оскільки економічно вигідніше буде побудувати новий підводний човен, аніж відновлювати та ремонтувати пошкоджену субмарину.

Варто додати, речник ВМС ЗСУ капітан третього рангу Дмитро Плетенчук завив, що у Криму для ворожих кораблів не лишилось безпечних локацій, тому тактика командування ЧФ рф зводиться до мінімізації ризиків щодо знищення їх корабельно-катерного складу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: