Про це йдеться в його доповіді, передає Рубрика.
За словами самопроголошеного лідера, ввечері 9 серпня війська країни перевели у підвищену бойову готовність. Каже, що вилетіли літаки, гелікоптери, підготували й реактивні системи залпового вогню.
Він стверджує, що на висоті 1,5 кілометра та дальності 6,5 кілометра сили ППО країни знищили кілька цілей над територією Білорусі. Триває пошук того, що було знищено.
"Ми підозрюємо, що це ударні безпілотники, порушивши повітряний простір Білорусі, летіли з України. Над територією Білорусі ми знищили цілі", — заявив він та додав, що решту цілей збили над рф.
Лукашенко доручив Міністерству оборони та військовому командуванню провести заходи для того, щоб надійно убезпечити державу.
"Навіщо це Україні, я не розумію. Нам треба розібратися. Але ми, як я казав, чітко визначалися з ними та довели до них цю інформацію, що без відповіді будь-які провокації не залишаться", — заявив самопроголошений президент.
Він також заявив, що такими діями українці буцімто показали, що "ні до якого миру вони не готові".
Лукашенко згадав і про бойові дії в Курській області — каже, начебто ЗСУ просунулися на 30-35 км.
Наразі Білорусь збирається посилити області, які межують з Україною. Туди збираються направити війська.
За словами міністра оборони Білорусі Віктора Хреніна, самопроголошений президент Білорусі олександр лукашенко нібито дав наказ посилити угруповання військ у Гомельській та Мозирській областях. Вони межують з північними областями України.
У рамках цього "посилення" Білорусь стверджує, що направить до кордону військових та ракетні комплекси.
"Військові частини сил спеціальних операцій, сухопутних військ, ракетних військ, у тому числі реактивні системи "Полонез" та комплекси "Іскандер", отримали завдання на здійснення маршів у призначені райони", – сказав Хренін.
Довідка
"Полонез" – це білоруська 301-мм реактивна система залпового вогню. Система призначена для високоточного ураження живої сили, неброньованої і броньованої військової техніки та інших об'єктів.
"Іскандер" – це російські оперативно-тактичні ракетні комплекси. "Іскандер-М" є балістичною ракетою. Раніше Олександр Лукашенко заявляв, що на озброєння Білорусі надійшли два дивізіони ракетних комплексів "Іскандер-М".
Нагадаємо, раніше у службі спецоперацій Збройних сил Білорусі заявили про "зростання напруженості" на кордоні з Україною і що Мінськ нібито хочуть "втягнути у війну".
Тим часом від початку повномасштабної війни РФ проти України на території Білорусі постійно проводяться військові навчання.
21 червня у РБ розпочалася раптова перевірка готовності з'єднань та частин Збройних сил до виконання завдань за призначенням. До перевірки залучені військові частини та підрозділи оперативних командувань, сил спеціальних операцій, ракетних військ та артилерії, ВПС та військ ППО.
Також повідомлялось, що спільні військові навчання біля кордону з Польщею розпочинають Китай та Білорусь. Вони відбувалися напередодні саміту НАТО, який стартував 9 липня у Сполучених Штатах.
Натомість Україна посилює кордон на білоруському напрямку. Зокрема, у Волинській області відбулося відкриття після реконструкції двох прикордонних застав, персонал яких забезпечує охорону та оборону ділянок українсько-білоруського кордону.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.