Про це йдеться у звіті організації, передає Рубрика.
В організації зазначили, що в липні спостерігається продовження тенденції зростання кількості втрат серед цивільних осіб, яка триває з березня 2024 року.
Наголошується, що у липні внаслідок атак загинули щонайменше 219 цивільних осіб і 1018 отримали поранення.
"Кількість втрат серед цивільних осіб в липні була найвищою з жовтня 2022 року, коли загинули 317 цивільні особи і 795 було поранено. Найбільша кількість втрат була зафіксована 8 липня, коли російські збройні сили завдали ударів високоточними ракетами по цілях у Києві, Дніпрі, Кривому Розі (Дніпропетровська область) і Київській області. Загалом під час атак 8 липня загинули щонайменше 43 цивільні особи, у тому числі 5 дітей, а 147 зазнали поранення, у тому числі 7 дітей", – йдеться у звіті місії.
В ООН уточнили, що найбільша кількість втрат серед цивільних осіб була спричинена тоді, коли:
Загалом переважна більшість жертв серед цивільного населення (90%) і пошкоджень освітніх і медичних установ (86%), як і раніше, припадає на територію, підконтрольну Україні.
Зокрема, атака 8 липня зруйнувала або пошкодила кілька медичних закладів по всій Україні, в тому числі ракета вразила дитячу лікарню "Охматдит", повністю зруйнувавши будівлю токсикологічного відділення.
"Детальна оцінка місця падіння ракети, свідчення очевидців і відеозаписи, в тому числі зняті безпосередньо перед падінням ракети, вказують, що це було пряме влучання по лікарняному комплексу, а не падіння уламків від перехоплення ракети системою ППО", – зазначили у місії.
Зазначимо, що дослідники Conflict Armament Research (CAR) виявили, що ракета, якою росія вдарила по дитячій лікарні "Охматдит" 8 липня, була виготовлена за кілька тижнів, а то й днів до атаки.
Нагадаємо, за даними ООН на території України протягом червня унаслідок бойових дій загинуло щонайменше 146 мирних жителів. Ще 672 людини були поранені.
Також повідомлялось, що у заяві делегації України при ОБСЄ, виголошеній першим секретарем постійного представництва нашої держави при міжнародних організаціях у Відні Данилом Кубаєм під час засідання Форуму з безпекового співробітництва йдеться, що лише 3% російських ракет, безпілотників і керованих бомб уражають в Україні військові цілі, тоді як 97% спрямовуються для ударів по цивільній інфраструктурі.
А посилення ударів з боку російських військових по території України цієї весни призвело до значних жертв серед цивільного населення та суттєвої шкоди цивільній інфраструктурі. У травні кількість загиблих склала щонайменше 436 людей, відтак стала найбільшою за рік.
Президент Володимир Зеленський заявив, що ЗМІ пишуть, що Сполучені Штати та партнери дозволили Україні завдавати… Читати більше
Міністерство оборони України розробило нову систему захисту інтелектуальної власності та патентування військових технологій. Про це… Читати більше
У Житомирі 15 листопада відкрили надсучасний реабілітаційний центр міжнародного благодійного фонду "Місія в Україну". Він… Читати більше
Армія російської федерації у неділю ввечері, 17 листопада, вкотре атакувала місто Суми. Зафіксовано приліт у… Читати більше
Франція та Велика Британія дозволили Україні завдати удари вглиб території російської федерації за допомогою своїх… Читати більше
У Берліні понад 1000 людей вийшли на демонстрацію російської опозиції проти війни росії в Україні.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.