Про це звітує Рубрика, спираючись на результати дослідження, опублікованого в журналі Nature.
Великий бар'єрний риф – це найбільша коралова система на планеті. Тут мешкає понад 400 видів коралів, 1400 видів риб і 4000 видів молюсків, а також черепахи та дюгоні, які під загрозою зникнення.
Проте за останні 30 років риф зазнав серйозних втрат через знебарвлення коралів. Це відбувається, коли корали стають надто гарячими і знищують маленькі організми, що живуть всередині них. Вони надають коралам колір і допомагають функціонувати.
Іноді корали можуть відновитися, але останнім часом багато з них гине. За останні дев'ять років Великий бар'єрний риф пережив п'ять масових знебарвлень.
"Якщо зібрати всі докази разом, біологія коралів та екологія рифів показують, що екстремальна спека трапляється занадто часто, щоб ці корали могли ефективно адаптуватися та еволюціонувати", – заявив провідний автор дослідження Бенжамін Генлі з Мельнбурнського Університету.
Вчені вирішили з'ясувати, як змінювалася температура води біля рифу за останні 400 років. Для цього вони досліджували найгарячіші місця з січня по березень. Вони порівняли дані за 400 років і сучасні записи з 1900 по 2024 рік.
Результати виявились тривожними. Упродовж 1960 до 2024 років температура води що десять зростала на 0,12°С. Середні температури у 2016, 2017, 2020, 2022 та 2024 роках були одними з найвищих за останні 400 років.
Щоб зрозуміти, наскільки це підвищення температури пов'язане з людською діяльністю, вчені провели моделювання клімату з урахуванням та без урахування впливу людини.
Виявилося, що без людського впливу температура була б відносно стабільною з 1900 року. Але через діяльність людини з 1960-х років вода почала нагріватися набагато швидше.
"Це нове дослідження доводить, що масштабне знебарвлення та загибель коралів – це прямий результат людської діяльності. Таким чином розвіюються всі сумніви щодо того, що воно є нормальним та природним явищем", – зазначає професор Террі Гʼюз з Університету Джеймса Кука.
Що відомо про кліматичні зміни останнього часу
Нагадаємо, науковці уже не вперше б'ють на сполох через глобальне потепління.
Внаслідок потепління водні ресурси Землі зменшуються на кожен додатковий градус.
Окрім того, через кліматичну кризу крижаний щит Гренландії втрачає в середньому 30 мільйонів тонн льоду на годину, що на 20% більше, ніж вважалося раніше.
Також на Східноантарктичному плато науковці дослідницької станції Concordia зафіксували найбільший стрибок температури, який коли-небудь вимірювали на Землі за весь час існування досліджень.
Як повідомлялось, на полях міжнародної конференції СОР28 українські вчені розповіли про вплив на Антарктику й планету загалом кліматичних аномалій, які зафіксували на станції "Академік Вернадський".
Нагадаємо, що у липні на українській антарктичній станції "Академік Вернадський" полярники зафіксували значне підвищення максимальної добової температури.
Також служба зміни клімату ЄС Copernicus зафіксувала навий температурний рекорд: 21 липня стало найспекотнішим днем на планеті за всю історію спостережень.
Через аномальну спеку світові електромережі виходять з ладу.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.