Перші кроки до енергонезалежності: на ЧАЕС стартує будівництво сонячної електростанції
На промисловому майданчику Чорнобильської АЕС у рамках міжнародної гуманітарної допомоги розпочнеться будівництво фотовольтаїчної електростанції (ФЕС): Україна вже отримала перші компоненти для реалізації проєкту.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС".
Яке рішення?
Ця ініціатива є частиною зусиль з відновлення та розвитку енергетичної інфраструктури України в умовах воєнного стану.
Як повідомляють на ЧАЕС, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №824 від 22 липня 2022 року, Міністерство енергетики України координує процес отримання, розподілу та використання гуманітарної допомоги для задоволення потреб енергетичного сектору.
В "Укренерго" пояснили, як "зелена" енергетика допомагає вдень енергосистемі країни працювати без дефіциту
Як це працює?
На підприємстві зауважили, що для реалізації цього механізму створили онлайн-платформу AidEnergy. Платформа функціонує як "єдине вікно" для:
- збору та обробки запитів,
- інформування донорів,
- розподілу допомоги,
- звітування про її використання.
З моменту запуску платформи AidEnergy було подано понад 13 тисяч запитів на обладнання, з яких 3,8 тисячі позицій вже були розподілені серед енергетичних об'єктів України.
Своєю чергою підприємство "Чорнобильська АЕС" також активно користується можливостями цієї платформи. Як повідомив заступник начальника електричного цеху Володимир Москалик, Чорнобильська атомна електростанція отримала:
- мережеві інвертори SG110CX потужністю 110 кВА,
- фотоелектричні модулі SPR-6PB(-HV) потужністю 275 Вт кожна.
Наразі триває розробка необхідної документації, включаючи:
- технічне рішення,
- технічне завдання,
- завдання на проєктування ФЕС.
Окрім того, планують, що потужність сонячної електростанції становитиме приблизно 2 МВт, що дозволить компенсувати частину електроенергії, необхідної для власних потреб Чорнобильської АЕС.
Варто додати, що Україна та Німеччина мають намір побудувати вітрову електростанцію навколо ЧАЕС.
Нагадаємо, що ЧАЕС перебувала під окупацією під час повномасштабного вторгнення росії у 2022 році. Російські окупанти захопили станцію, поставивши у небезпеку увесь світ. 31 березня Рубрика писала, що російські окупаційні війська покинули територію Чорнобильської АЕС на Київщині.
Як Чорнобиль досі оговтується після російської окупації читайте в матеріалі Рубрики "6 гектарів окопів, розкрадена техніка, пожежі й полонені".