У чому проблема?
На початку 2024 року внаслідок ракетного обстрілу росіян в Києві було пошкоджено спортивний комплекс Укрзалізниці "Локомотив". Головний корпус, в якому знаходилися роздягальні, спортивний зал та адмінкорпус футбольного клубу в один момент перетворилися на руїни.
"Щодня на «Локомотиві» тренується понад пів тисячі дітей залізничників і тимчасово переміщених родин, зокрема з Маріуполя, Мелітополя, Херсона. На щастя, в момент ракетної атаки дітей на території комплексу не було", — повідомили тоді в Укрзалізниці. Але без жертв не обійшлося: загинув лікар-реабілітолог та спортсмен-триборець Михайло Донський.
Будівлю спорткомплексу відновити не можна — такий висновок зробили у січні 2024. Її фундамент потріскався, а офісні приміщення, спортивні споруди, водопровідні та електричні мережі були майже повністю зруйновані. Сховище, тренажерні зали та прилеглу територію затопило.
Яке рішення?
"Можна зруйнувати будівлю, але не віру в майбутнє та перемогу. Ми обовʼязково відбудуємо наш «Локомотив», адже це частина нашої історії, соціальна місія та інвестиція в наше майбутнє — у дітей. На відновлення комплексу спрямуємо кошти компанії та інвесторів, вже отримали низку дзвінків від наших міжнародних та українських друзів щодо готовності долучитися. Для ворогів це день руйнування, бо на інше вони неспроможні, а для нас це день відновлення, бо нам є для чого жити", — зазначив тоді голова правління АТ "Укрзалізниця" Євген Лященко. Орієнтовна вартість відбудови всіх будівель спорткомплексу була оцінена в 50 млн грн.
Дискусії щодо відбудови СК "Локомотив" почали вестися вже з квітня, а наприкінці липня Укрзалізниця повідомила: новому спорткомплексу бути!
"Укрзалізниця обговорила з архітекторами та проєктантами відновлення спорткомплексу «Локомотив» в Києві. Планується не просто відновити будівлю, а створити сучасне, інклюзивне спортивне містечко зі стадіоном, спортзалом, зонами для різних видів спорту та навіть музеєм історії ФСК «Локомотив», футбольний клуб якого є одним з найстаріших в Україні", — повідомили на сторінці компанії.
Як "Локомотив" працює зараз і що його очікує у майбутньому
"Звичайно, удар став невиправною трагедією для клубу. Певна межа все-таки розділила на «до» та «після». … Ми стали сильнішими, витривалішими, завзятішими. Базу, на жаль, зруйновано вщент: офісна частина, кабінет теоретичних занять повністю розтрощена, значно пошкоджені роздягальні та внутрішні комунікації поля. Попри все, діти займаються, академія продовжує роботу, професійна команда вже розпочала сезон. Ми не маємо права опускати руки, час зараз такий — ведеться постійна боротьба", — прокоментував для "Рубрики" директор ФК "Локомотив" Олександр Єгоров.
Він розповів, після руйнівної ракетної атаки вихованцям футбольного клубу місце для тренувань надали інші спортивні бази столиці:
"Від першого дня трагедії тренування не були припинені. До завершення аварійних робіт академія тренувалася на різних полях та манежах Києва, а вже по завершенню, всі повернулися на рідне поле Локо. Це була першочергова задача, адже від самого ранку й найперших новин нам стали надходити повідомлення з проханнями не закривати клуб. Діти, які вже втрачали свої клуби, команди, не можуть переживати це циклічно", — каже директор спорткомплексу.
Одна з ключових задач проєкту відновлення "Локомотиву" — дати можливість дітям розвиватись у різних видах спорту. Крім того, планується облаштувати простір і для ветеранів війни. Концепція має враховувати потреби усіх груп населення, включаючи людей з інвалідністю, а також екологічні аспекти, аби мінімізувати негативний вплив на навколишнє середовище, використовуючи екологічно чисті матеріали та технології.
"Ми плануємо зробити сучасний, модернізований спортивний плейс для дітей і дорослих. На даний момент ми безупинно працюємо над можливістю відновлення: шукаємо меценатів, спонсорів, долученість партнерів, підживлюємо цю історію інформаційно", — ділиться подробицями Олександр Єгоров.
Вже невдовзі 17 провідних архітектурних організацій представлять свої ідеї. До ініціативи вже приєднався Фонд Говарда Баффета, який поділяє цінності та ідеї компанії. Укрзалізниця також сподівається залучити інших донорів, які готові долучитися до створення багатофункціонального спортивного містечка в Києві.
Чи це на часі під час війни?
В ФК "Локомотив" переконані, що так. Спортсмени отримають постійне місце для тренувань, жителі столиці — більше нових локацій, більшу зону відпочинку. Але найголовніше — у Києві зʼявиться ще один реабілітаційний сектор для ветеранів та бійців на відновленні.
"«Локомотив» — це найперший футбольний клуб столиці, з визначними здобутками та цінною історією, яка в нинішній час відіграє велику роль на становленні суспільства. Понад півтисячі вихованців вже скоро стануть майбутнім України, яке наразі потрібно виховувати й підтримувати, навіть в такі непрості буремні часи. Футбол, та і в цілому спорт, безсумнівно на часі, як і культура, наука, розвиток, як і інші невіддільні компоненти становлення нації", — впевнений Олександр Єгоров.
В Ужгороді під час зустрічі Президента Володимира Зеленського з місцевими виробниками Віцепрем’єр-міністр з відновлення України… Читати більше
Повінь в Іспанії призвела до майже сотні смертей. Ще десятки людей внаслідок надзвичайної ситуації зникли… Читати більше
Російський диктатор володимир путін пішов на все, щоб отримати зброю від КНДР. Однак США та… Читати більше
В Ужгороді Президент України Володимир Зеленський відвідав клінічний центр, де українські захисники проходять реабілітацію після… Читати більше
Російські загарбники ввечері 30 жовтня здійснили масований ракетний обстріл Одещини. Ворог випустив близько десяти ракет різних видів. Про… Читати більше
Співробітництво України та Австрії має значний потенціал для зростання, зокрема у сфері технологій, заявив заступник… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.