fbpx
Сьогодні
Фото 15:15 09 Сер 2024

Найбільшу церкву Івано-Франківська обігріватимуть теплом стічних вод: як працює це рішення

English version here

У Івано-Франківську найбільший храм Прикарпаття, церкву Святих Володимира і Ольги, обігріватимуть за допомогою інноваційної системи опалення. Тепловий насос використовує тепло стічних вод міста, економлячи не лише гроші на опалення, але й втричі зменшує затрати електроенергії.

Про це повідомили в Екобюро УГКЦ, передає Рубрика.

У чому проблема?

Церкву Святих Володимира і Ольги на вулиці Вовчинецькій в Івано-Франківську збудували в 2021 році.

Там поставили підлогову систему, спершу приміщення обігрівали двома електронасосами і ще одним газовим, який працює від балонів.

Яке рішення?

Наразі церкву обігріватимуть за допомогою інноваційної системи опалення.

В УГКЦ розповіли, що облаштувати в храмі, площа якого становить 1100 м², інноваційну систему обігріву запропонував колишній ректор Івано-Франківського технічного університету нафти і газу Євстахій Крижанівський.

Тепловий насос використовує тепло стічних вод міста, економлячи не лише гроші на опалення, але й втричі зменшує затрати електроенергії.

Як це працює?

У 2021 році між закладом вищої освіти та Івано-Франківською архиєпархією й Екологічним Бюро УГКЦ підписали меморандум про співпрацю. Роботи фінансувалися коштом меценатів.

Для обігріву храму тепловий насос ТН-100 відбирає тепло каналізаційного колектора, що прокладений неподалік церкви.

"Вода, яка тече міським каналізаційним колектором, має температуру 15 градусів. Ми ставимо спеціальні теплообмінники, які відбирають температуру на тепловий насос, і подаємо тепло у будівлю. Ми встановлюємо наш насос у відведеному приміщенні, де має бути підведена електрика. Особливих додаткових робіт не потрібно", – пояснив Євстахій Крижанівський.

Насосу потрібно мало електроенергії, але продуктивність від нього більша. За підрахунками науковців, звичайні котли дають 90 кВт теплової енергії з 100 кВт електричної. А за методологією теплового насоса, підключивши 100 кВт електричної енергії, можна отримати теплової до 400 кВт.

"Тепер у процесі виробництва тепла храмом споживається втричі менше електроенергії, аніж це могло бути за звичайних умов, а також не утворюються парникові гази, що дуже важливо, з огляду на вимоги Євросоюзу у сфері екології", – зазначає автор ідеї енергоефективної системи обігріву Євстахій Крижанівський.

Цю технологію обігріву випробували минулої зими. 3 серпня інноваційний проєкт презентували Главі УГКЦ Блаженнішому Святославу Шевчуку, який зазначив, що унікальний проєкт не лише підвищить енергоефективність самої церкви, але й дозволить поширювати досвід на різноманітні установи, багатоквартирні будинки тощо.

"Цей проєкт вже огрівав цей великий храм упродовж минулої зими. Тому ми говоримо не про наукову гіпотезу, а про випробуваний факт нової системи екологічно безпечного способу огрівати велике приміщення. Таким чином, цей проєкт успіху та надії на базі парафії Святих Володимира і Ольги може бути тим досвідом, який пошириться на інші наші установи", – прокоментував Блаженніший Святослав Шевчук.

Керівник Бюро УГКЦ з питань екології професор Володимир Шеремета наголосив, що проєкт допоможе не лише знизити фінансові витрати на опалення храму, він стане у 3-4 рази більш дружнім до довкілля за рахунок зменшення енергетичних витрат.

Ректор університету нафти та газу Ігор Чудик запропонував створити кілька сонячних електрогенераційних станцій, щоб зробити храм також енергонезалежним.

Нагадаємо, у  ДТЕК попереджають, що у разі продовження російських обстрілів найгірший сценарій полягатиме в тому, що взимку в українців не буде світла та тепла по 20 годин.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: