МОЗ отримало 16 рефрижераторів для перевезення вакцин: як працює це рішення

Міністерство охорони здоровʼя отримало 16 спеціальних автомобілів-рефрижераторів, які закуплені в рамках спільних проєктів МОЗ та Світового банку. Їх використовуватимуть для доставки вакцин за умов "холодового ланцюга".

Про це повідомив на брифінгу міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко, передає Рубрика.

У чому проблема?

Дотримання "холодового ланцюга" при транспортуванні імунобіологічних препаратів є надзвичайно важливим, адже згідно вимог виробників температура зберігання вакцини має складати від +2 до +8 С.

Яке рішення?

Міністерство охорони здоровʼя отримало 16 спеціальних автомобілів-рефрижераторів, які використовуватимуть для доставки вакцин з дотриманням умов "холодового ланцюга".

Фото: МОЗ

Як це працює?

"Сьогодні ми отримали чергову партію автомобілів, які будуть розвозити вакцини… на регіональні склади, а інколи, за узгодженням, – до місць проведення щеплень. Таким чином, ми контролюємо імунобіологічні препарати від моменту надходження до моменту введення по "холодовому ланцюгу". І сьогодні можемо сказати, що повністю на всіх ланках забезпечили гарантоване обладнання для того, щоб імунобіологічні препарати зберігалися при належній температурі і були відповідної якості", – сказав Ляшко.

Сучасні вантажні автомобілі з рефрижераторними установками відповідають світовим стандартам транспортування імуноглобулічних препаратів, чутливих до зміни температур, та забезпечують дотримання умов "холодового ланцюга" під час доставки вакцин на всіх етапах.

Фото: Юлія Овсяннікова / Укрінформ

Машини закуплені в межах співпраці МОЗ та Світового банку за проєктом "Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні" та дозволять перевозити більшу кількість вакцин, забезпечивши контроль якості та сталу температуру під час транспортування препаратів.

Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Боб Сом зауважив, що СБ виділив на зазначений проєкт 360 млн доларів, зокрема і на закупівлю 28 млн доз вакцин.

"Це дало змогу вакцинувати близько 40% населення України, у тому числі понад 5 мільйонів людей із найбільш вразливих груп. Також Міністерство охорони здоров'я змогло створити нову інфраструктуру «холодового ланцюга» для зберігання і транспортування вакцин в усі регіони країни", – сказав він.

16 рефрижераторів поповнять автопарк держпідприємства "Укрвакцина»"МОЗ України. Директор підприємства Олександр Пономарьов зазначив, що машини можуть перевозити вакцини, які потребують різного температурного режиму.

Вони обладнані сучасними холодильними установками, логерами температурного моніторингу, які фіксують температуру під час руху і передають ці дані протягом всього маршруту руху на центральний сервер.

"Зазвичай вакцини зберігаються при температурі від 2 до 8 градусів, але дані автомобілі обладнані перегородками, які дозволяють переміщувати вакцини одночасно в двох температурних режимах. Так само вакцини, які потребують замороженого режиму доставки, при мінус 20 градусах, – холодильна установка працює в такому режимі, коли з використанням сухого льоду підтримується необхідна температура", – сказав він.

Загалом у межах проєкту "Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні" медзаклади та центри контролю і профілактики хвороб отримали 5167 холодильників і морозильників на суму близько 10 млн доларів США. Обладнання здатне тримати необхідну температуру протягом до 4 днів за відсутності енергопостачання.

Загальний обсяг фінансування Світовим банком за спільними із МОЗ проєктами "Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні" та «Зміцнення системи охорони здоров'я та збереження життя» (HEAL) становить понад 800 млн дол., з яких на проєкт щодо COVID-19 виділено 331,4 млн дол. (уже використано 302 млн дол.).

Як повідомляла Рубрика, з 1 серпня і до кінця 2024 року в Україні посилять заходи з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця. Протягом цього періоду дорослі та діти, які не отримали планові щеплення або ревакцинацію, зможуть отримати необхідну інформацію про процедуру та вакцинуватися.

Також повідомлялось, що в Україні у липні зареєстрували три випадки FLiRT – нового субваріанту коронавірусу Omicron.

Уже відомо, що на Івано-Франківщині від нового штаму COVID-19 FLiRT померла 80-річна жінка. Її інфікування підтвердили у лабораторії.

Свіжі дописи

  • Новини

У Вишгороді на базі однієї із медичних установ відкрили реабілітаційне відділення

У Київської області на базі однієї із медустанов Вишгорода запрацювало реабілітаційне відділення. Про це виконувач… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

Пентагон: указ Трампа призупинити міжнародну допомогу не стосується військової підтримки України

Журналісти дістали підтвердження від Пентагону, що указ президента США Дональда Трампа про призупинення на 90… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

У Львові запрацювала виставка художника-сценографа Лисика

У Львові, в Центрі інтелектуального мистецтва "Меркурій", відкрили виставковий проєкт "Лисик", де презентують творчий доробок… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

На Харківщині розширили зону примусової евакуації сімей із дітьми

На Харківщині, в Куп’янському районі, запровадили примусову евакуацію родин із дітьми з чотирьох населених пунктів… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

Українські лікарні можуть отримати від Greenpeace сонячні електростанції

Greenpeace Україна та Європейська рада з виробництва сонячної енергії запрошує кластерні та надкластерні лікарні взяти… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

Таїланд узаконив одностатеві шлюби, цю подію відзначили масовим одруженням по всій країні

У Таїланді набув чинності закон про легалізацію одностатевих шлюбів. З цієї нагоди в країні організували… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.