fbpx
Сьогодні
16:40 09 Сер 2024

Міноборони впорядкувало діяльність Міжконфесійної ради з питань військового капеланства

Фото: Фейсбук / Генштаб

Міністерство оборони України затвердило нове Положення про діяльність Міжконфесійної ради з питань військового капеланства при Міноборони (наказ від 25.06.2024 № 416/нм, зареєстрований Міністерством юстиції України 11.07.2024 за № 1047/42392).

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Міноборони України.

Як зазначають у Міноборони, міжконфесійна рада буде забезпечувати співпрацю між релігійними організаціями, священнослужителі яких обіймають посади військових капеланів, обговорювати та вирішувати спірні питання, а також брати участь у підготовці відповідних нормативних актів. Рішення ради мають рекомендаційний характер та подаються на розгляд міністру оборони України або його заступнику.

Формування ради відбувається на засадах рівноправ'я конфесій, а кожна релігійна організація, священнослужителі якої обіймають посади військових капеланів в системі Міноборони, представлена двома особами. Персональний склад Міжконфесійної ради затверджується міністром оборони України.

Заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова наголосила:

«Міністерство оборони приділяє постійну увагу питанням реалізації конституційного права на свободу світогляду та віросповідання військовослужбовців. Ми продовжуємо розвивати інститут військового капеланства та створювати всі умови для того, щоб кожен захисник, незалежно від релігійних поглядів, отримував допомогу та підтримку».

Довідка

Служба військового капеланства Збройних Сил України (СВК ЗСУ) — є структурним підрозділом Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України, на який покладається реалізація конституційного права на свободу світогляду та віросповідання, організацію заходів для задоволення духовно-релігійних потреб військовослужбовців, працівників Збройних Сил України та членів їх сімей у мирний та воєнний час.

Нагадаємо, 1 квітня у столичному храмі Святої Софії відбувся перший випуск військових капеланів, які завершили курси підвищення кваліфікації з питань військового капеланства Збройних сил України.

Таож повідомлялось, в Україні під час війни одним із важливих цілісних підходів до надання меддопомоги, який враховує як фізичні, так і психосоціальні аспекти кожного пацієнта, є залучення капеланів до процесу надання духовно-психологічної підтримки пацієнтам.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: