Загарбники зареєстрували військову частину росгвардії на території окупованої ЗАЕС

У тимчасово захопленому Енергодарі зареєстрували військову частину росгвардії з юридичною адресою, яка збігається з адресою Запорізької атомної електростанції.
Про це пише "Центр журналістських розслідувань" з посиланням на російські реєстри, передає Рубрика.
Військова частина №6945 (ІПН 9001028566) зареєстрована 30 липня 2024 року в окупованому Енергодарі за адресою вул. Промислова, 133.
За цією самою адресою розташовані промислові потужності ЗАЕС.
У російському реєстрі обмежений доступ до даних про керівника військової частини. Однак є дані про засновника — це Федеральна служба військ національної гвардії рф, зазначає видання.
Зауважимо, що від початку окупації ЗАЕС, із березня 2022 року, росія утримує на території станції своїх військових та, як зазначали ЗМІ, військову техніку. У 2022 році поширилися кадри з технікою окупантів просто в машинній залі ЗАЕС.
Навесні 2024-го стало відомо, що росіяни облаштували на території ЗАЕС свою військову базу. Там, зокрема, перебувають бійці чеченського підрозділу росгвардії "Ахмат".
Свою присутність на станції окупанти пояснюють нібито охороною об'єкта, але насправді техніка й бойовики залучені до патрулювання містом та до репресій проти українців, кажуть у Центрі нацспротиву. Як зазначається, в одному з приміщень "ахматівці" навіть обладнали тир.
Українські розвідники попереджали, що росіяни можуть вдатися до теракту на ЗАЕС. Керівник ГУР МО Кирило Буданов попереджував, що росіяни замінували охолоджувач на захопленій Запорізькій АЕС. Також, за його словами, росія розмістила вибухівку поблизу чотирьох енергоблоків із шести.
Український оператор ЗАЕС, "Енергоатом", регулярно звітує про порушення роботи на станції та загрози аварій унаслідок російської окупації ЗАЕС і продовжує моніторити ситуацію дистанційно.
Нагадаємо, Генеральна конференція Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) схвалила резолюцію щодо негайного повернення Запорізької атомної електростанції під повний контроль України.
А Генеральна Асамблея ООН ухвалила у четвер, 11 липня, резолюцію "Безпека та захищеність ядерних об'єктів України, включаючи Запорізьку АЕС", яку ініціювала Україна.
Також, за словами постпреда, Генеральна конференція та Рада керівників МАГАТЕ ухвалили низку резолюцій, у яких висловили занепокоєння нестабільною ситуацією з ядерною безпекою та захистом на ЗАЕС, закликали росію вивести військовий та інший несанкціонований персонал зі станції, а також вимагали негайного повернення її під повний контроль України.
Однак росія продовжує порушувати ключові принципи ядерної безпеки.