Мексика запросила диктатора рф на інавгурацію нової президентки: Україна закликає затримати його
Новообрана президентка Мексики Клаудія Шейнбаум запросила главу російської федерації володимира путіна на свою інавгурацію 1 жовтня.
Про це пише видання El Universal, передає Рубрика.
Нагадаємо, 2 червня у Мексиці на президентських виборах вперше в історії країни перемогла жінка – ексмер столиці Мехіко, фізик зі ступенем доктора енергетики, член групи кліматологів ООН, нобелівська лауреатка Клаудія Шейнбаум.
Ці вибори стали історичним досягненням у переважно католицькій країні, відомій своєю патріархальною культурою.
Новообрана 61-річна президентка збирається замінити на посаді Андреса Мануеля Лопеса Обрадора, який йде у відставку. Обрадор є давнім союзником Шейнбаум, чиї програми соціального забезпечення вирвали багатьох мексиканців із бідності, зробивши їхню ліву партію Морена фаворитом в опитуваннях.
Команда Клаудії Шейнбаум уже почала надсилати запрошення президентам різних країн для участі в інавгурації 1 жовтня.
Шейнбаум повідомила, що не буде запрошувати представників Перу чи Еквадору, бо не погоджується з політикою, яка обмежує відносини між Мексикою та обома країнами.
Тим часом главі росії володимиру путіну запрошення надіслали.
Також запросили президента України Володимира Зеленського.
Посольство України наголосило, що Мексика визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду, а тому має виконати ордер на арешт путіна, якщо той таки приїде.
"Ми сподіваємося, що уряд Мексики знає про те, що володимир путін є воєнним злочинцем, який має ордер на арешт за підозрою у викраденні та примусовому переміщенні українських дітей до росії. Цей ганебний злочин стане однією з причин, чому путіну разом з рештою … одного разу доведеться постати перед правосуддям", — заявили в посольстві.
Раніше російський лідер привітав Шейнбаум з обранням на пост президента Мексики. Путін зазначив, що Мексика є "традиційно дружнім партнером росії в Латиноамериканському регіоні".
Він сподівається, що його майбутній колега "сприятиме подальшому розвитку конструктивної співпраці" між двома країнами.
Що відомо про Клаудію Шейнбаум
Шейнбаум народилася в Мехіко в 1962 році. Її дідусь та бабуся по материнській лінії емігрували з Європи до Мексики, щоб уникнути Голокосту, адже були євреями.
Навчаючись на бакалавраті в Національному автономному університеті Мексики (UNAM), вона занурилася в студентську політику, протестуючи проти приватизації державної освіти.
Після закінчення школи вона вивчала енергетику в Каліфорнійському університеті в Берклі, де вільно володіла англійською мовою та здобула ступінь магістра, а потім повернулася до UNAM для навчання в докторантурі.
Шейнбаум прийшла в політику у 2000 році, коли Обрадор, який тоді був головою уряду міста, призначив її міністром охорони навколишнього середовища Мехіко.
Залишивши цю посаду у 2006 році, Шейнбаум присвятила себе вивченню енергії, приєднавшись до Міжнародної групи експертів зі зміни клімату (IPCC) і ставши частиною команди, яка отримала Нобелівську премію миру у 2007 році.
У 2015 році вона стала першою жінкою, обраною головою району Тлалпан у Мехіко, пропрацювавши до 2017 року. Наступного року її обрали головою уряду всього міста – знову ж таки, першою жінкою, яка це зробила. Шейнбаум залишила цю посаду у червні 2023 року, щоб почати балотуватися на пост президента.
Арешт глави кремля
путіна підозрюють у незаконному переміщенні та депортації населення, зокрема дітей, з окупованих територій України до росії, відповідно до статей Римського статуту. Злочини були скоєні на окупованих територіях щонайменше з 24 лютого 2022 року.
Уповноважена з прав дітей росії марія львова-бєлова теж підозрюється у причетності до депортації українських дітей, відповідно до статей Римського статуту. У суді вважають, що вона особисто відповідальна.
Відтепер путін має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину. Затримати його можуть на території країн, які ратифікували Римський статут (Україна його лише підписала, але не ратифікувала).