В Україні запустили курс кримськотатарської мови та літератури для школярів: як працює це рішення
Міністерство освіти та науки України оголосило про запуск нового курсу кримськотатарської мови та літератури, який буде доступний для учнів 5-6 класів у межах "Нової української школи" (НУШ).
Про це повідомило МОН, пише Рубрика.
У чому проблема?
Кримські татари є корінним народом Криму. Вони є невіддільною частиною української політичної нації та споконвіку жили на цій території.
Та, на жаль, в Україні не має на цей час повного інтегрування кримськотатарської культури, літератури, історії в українську культуру. Окрім того, недостатньо приділяють увагу й розвитку мови корінного народу.
Яке рішення?
В Україні запустили новий курс кримськотатарської мови та літератури. Він буде доступний для учнів 5-6 класів "Нової української школи" (НУШ).
Як це працює?
Як розповіли у відомстві, цей курс розроблений у співпраці з платформою "Всеукраїнська школа онлайн" та складається з 140 уроків. Вони мають на меті допомогти дітям глибше познайомитися з:
- культурою,
- мовою та літературою кримських татар.
Курс доступний для всіх охочих у відкритому доступі, що забезпечує можливість кожному долучитися до вивчення. Розробку курсу здійснювали провідні фахівці та носії культури, що гарантує його високу якість та автентичність.
Запуск цього курсу є частиною загальної стратегії підтримки та розвитку кримськотатарської культури в Україні.
"Цей курс – це не лише освітній проєкт, а й можливість зберегти та розвинути унікальну мову і культуру кримських татар, забезпечивши доступ до якісної освіти незалежно від місця проживання учнів. Кожен урок – це подорож традиціями, історією та природою Криму", – повідомили в МОН.
Нагадаємо, що раніше було оголошено про ініціативу повернути історичні найменування географічним об'єктам у тимчасово окупованому Криму кримськотатарською мовою, що підкреслює важливість збереження культурної спадщини цього народу.
Також в Україні планують запровадити нову відзнаку для особливого внеску в розвиток кримськотатарської мови. Це один з ключових етапів стратегії розвитку кримськотатарської мови на період з 2022 по 2032 рік.