Про це пише Al Arabiya, DW.
Напередодні, 6 серпня, Нігер оголосив, що розриває дипломатичні відносини з Україною "з негайним вступом в силу".
"Уряд Республіки Нігер, з повною солідарністю з урядом і народом Малі, вирішує, керуючись повним суверенітетом, негайно розірвати дипломатичні відносини між Республікою Нігер та Україною", – заявив представник уряду полковник Амаду Абдраман у своєму телевізійному зверненні.
Також керівна військова влада збирається звернутися до Ради Безпеки ООН з метою обговорити "агресію" України, додав Абдраман.
"Уряд Республіки Нігер з великим подивом і глибоким обуренням дізнався про підривні та неприйнятні висловлювання Андрія Юсова (речника ГУР України – ред.)", наголошує він.
Це сталось через два дні після того, як Малі звинуватила Київ у нібито підтримці дій повстанців-туарегів, які нещодавно розгромили колону малійських військових та російських найманців ПВК "Вагнера".
Своєю чергою Міністерство закордонних справ назвало "недалекоглядним та поспішним" рішення перехідного уряду Малі розірвати дипломатичні відносини з Україною та пообіцяло відповісти на політико-дипломатичному рівні.
"Рішення перехідного уряду Республіки Малі розірвати дипвідносини з Україною є недалекоглядним та поспішним, враховуючи, що Україна як жертва неспровокованої повномасштабної збройної агресії з боку РФ усіляко намагається за підтримки світової спільноти відновити справедливість та повагу до міжнародного права, покликаного захистити усі країни світу, зокрема африканські, від посягань на їхні суверенітет, незалежність та територіальну цілісність", — йде мова у заяві.
Варто додати, що міністерство закордонних справ Сенегалу викликало посла України Юрія Пивоварова після публікації допису у соціальній мережі українського посольства, який викликав напруження між двома країнами.
Що відомо про розгром "вагнерівців" у Малі
Малійські повстанці в кінці липня стверджували, що вони вбили та поранили десятки найманців приватної військової компанії "Вагнер" протягом двох днів боїв біля кордону з Алжиром.
Згодом у приватній військовій компанії підтвердили смерть своїх найманців у Малі, заявивши, що туарегам начебто вдалося збільшити своє угруповання через піщану бурю.
Як заявила повстанська коаліція політичних і військових рухів "Постійні стратегічні рамки для миру, безпеки та розвитку" (CSP-PSD), її учасники під час боїв у прикордонному місті Тінзауатенм захопили: бронетехніку, вантажівки, танкери. А також пошкодили гелікоптер, який розбився в місті Кідаль.
Армія Малі оголосила про своїх двох вбитих та 10 поранених солдатів, а також підтвердила авіатрощу літака під час виконання планової місії. Водночас військові заявили, що вбили близько 20 повстанців.
Своєю чергою у Головному управлінні розвідки України вважають, що у Малі успішна операція повстанців-туарегів проти угруповання російської приватної військової компанії "Вагнер" матиме наслідки для всієї російської федерації. У розвідці також заявляють, що "продовження буде".
У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше
31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше
Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше
У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше
Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше
Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.