fbpx
Сьогодні
12:11 07 Сер 2024

У всіх бойових бригадах з' являться патронатні служби для військових та їхніх родин: навіщо це рішення

Фото: Аnatoliycherkas / DepositPhotos

З 1 жовтня 2024 року в усіх бойових підрозділах Збройних Сил України будуть запроваджені штатні патронатні служби для супроводу військовослужбовців та їхніх родин.

Про це повідомив начальник Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу ЗСУ Олександр Кутков під час брифінгу, пише Рубрика.

У чому проблема?

Як зазначив офіцер, бойові командири активно підтримують ініціативу створення патронатних служб супроводу.

Вони вже почали поетапно формувати такі служби, але виникли питання, які перетинаються зі штатними підрозділами цивільно-військового співробітництва (ЦВС).

"Ці проблемні питання виникають через відсутність комунікації з органами державної влади, правоохоронними органами та органами місцевого самоврядування", — зазначив Кутков.

Яке рішення?

Тому з 1 жовтня 2024 року у всіх бойових підрозділах Збройних Сил України з'являться штатні патронатні служби для підтримки військовослужбовців та їхніх родин.

Як це працює?

Патронатні служби будуть створені шляхом збільшення кількості посад у підрозділах цивільно-військового співробітництва.

Генштаб, за словами Куткова, вже затвердив концепцію впровадження системи супроводу, а також підписав дорожню карту, яка детально розкриває всі етапи впровадження цієї системи.

Основним завданням є підготовка особового складу.

"Структура вже існує. Це штатні підрозділи ЦВС. Вся вертикаль побудована. У рамках провадження системи супроводу ми збільшуємо кількість посад. У бойових бригадах було 3 посади, ми збільшуємо до 10. Вертикаль буде побудована від Генштабу до підрозділів", — пояснив Кутков.

До 30 вересня всі необхідні структури будуть створені, а з 1 жовтня люди будуть призначені на ці штатні посади.

Це нововведення має на меті:

  • забезпечити більш ефективну підтримку військовослужбовців та їхніх родин,
  • сприяти кращій комунікації з різними органами,
  • підвищити рівень соціального захисту військових.

Своєю чергою Патронатні служби займатимуться:

  • загальним інформуванням;
  • супроводом поранених у закладах охорони здоров'я;
  • координацією та забезпеченням зв'язку із сім'ями полонених, зниклих безвісти чи загиблих (померлих).

Очікують, що до складу співробітників новоутворених служб увійдуть військовослужбовці ЗСУ, які повернулися з полону, отримали травми або за станом здоров'я не можуть брати участь у введенні бойових дій.

Також працівниками служб будуть фахівці, які надаватимуть підтримку з медичного, фінансового, кадрового, психологічного напрямку чи зв'язків з громадськістю.

"Робота служби патронації неймовірно важлива не тільки для поранених захисників та сімей військовослужбовців, але й для усієї бригади. Бо наші оборонці знають, що ні вони, ні сім'ї не залишаться самі, і це підвищує моральний бойовий дух загалом бригади", – додала представниця 3 штурмової бригади старший лейтенант Олена Толкачова.

Нагадаємо, що Міноборони спільно з компанією ActiveLex у межах проєкту Військове право запускає новий продукт LEX.Військовий юрист.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: