fbpx
Сьогодні
22:54 06 Сер 2024

У Києві Цифровому завершилось опитування про довкілля столиці: більшість мешканців підтримують збільшення нескошених ділянок

Фото: Київзеленбуд

У застосунку Київ Цифровий завершилось опитування, присвячене довкіллю столиці. У ньому взяли участь близько 40 тисяч киян.

Про це повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Петро Оленич, пише Рубрика.

Опитування проводилося спільно з Департаментом захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА впродовж двох тижнів та включало такі питання:

  • Як часто ви перевіряєте стан повітря в Київ Цифровий?
  • Чи варто припинити скошувати різнотрав'я на більшій кількості ділянок у місті?
  • Як часто ви проводите час у парках чи скверах?
  • Чи задоволені ви станом парків і скверів у вашому районі?

Також опитування містило форму для пропозицій щодо розвитку зелених зон Києва.

За словами заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимира Прокопіва, всі пропозиції щодо розвитку зелених зон столиці будуть опрацьовані та обов'язково взяті до уваги.

Згідно з результатами опитування, більшість респондентів (66%) виступає за збільшення в місті кількості ділянок без скошування, часто відвідує парки та сквери столиці (22,1% – щодня, 42,8% – мінімум 1-2 рази на тиждень) та перевіряє якість повітря, коли бачить новини про погіршення його стану (42,1%). Кількість голосів між тими, хто задоволений та не задоволений станом зелених зон у столиці, розділилися майже порівну (37,4% – задоволені, 37,7% – ні, 24,9% – складно визначитися).

Як зазначив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний, особливо цінним було дізнатися думку киян щодо відмови від скошування на окремих ділянках. 

«Ми отримали чіткий сигнал щодо цього резонансного питання. Зважаючи на те, що переважна більшість опитаних підтримує ідею масштабування експерименту, ми обов'язково збільшимо кількість ділянок природного зростання різнотрав'я в столиці. Про конкретні рішення повідомимо окремо», – зазначив Олександр Возний.

Варто додати, що ще у травні 2023 року для того, щоб застосувати європейські практики захисту біорізноманіття у Києві мали висадити 25 декоративних лук та відмовитися від скошування трави на експериментальних ділянках.

У 2024 році столиця України Київ продовжив експеримент із декоративними луками й відмовою від косіння трави.

Нагадаємо, що в липні у Києві вирішили тимчасово відмовитися від косіння трави на всіх комунальних територіях. Мова йшла про більшість парків і скверів столиці, а також велику кількість інших зелених зон. Відповідне рішення пояснили тим, що чим більше в місті дерев, кущів, газонів, тим легше переносити спеку.

Також в столиці Управління екології та природних ресурсів КМДА започатковує екологічну ініціативу "Місто живих стін", яка передбачає вертикальне озеленення із використанням винограду Вічі.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: