Про це повідомляє Defence Industry Europe, передає Рубрика.
У чому проблема?
В Україні потужності Skyeton можуть виробляти близько 100 систем на рік, але попит українських військ становить 140 систем на рік.
Яке рішення?
Тому українська компанія Skyeton, яка виробляє безпілотні авіаційні системи, запускає виробництво дронів у Словаччині.
Новий завод у Словаччині допомагає подолати цей розрив і пропонує стратегічну перевагу.
На відміну від України, де діє воєнний стан, який обмежує експорт систем Raybird, у Словаччини таких обмежень немає. Це відкриває для Skyeton можливості для виходу на світовий ринок і розширення міжнародної клієнтської бази.
З новим виробничим заводом у Словаччині Skyeton має намір розширити свої виробничі можливості та задовольнити внутрішній і міжнародний попит на передові розвідувальні БпЛА.
Як це працює?
За словами засновника компанії Олександра Степури, інвестиції у новий завод у Словаччині становлять 3,5 млн доларів.
З лютого 2022 року по травень 2024 року Skyeton отримав замовлення на понад 75 розвідувальних комплексів від Сил оборони України. Виробництво на новому заводі в Словаччині розпочалося навесні 2024 року.
Цей завод може виробляти 25 систем на рік, а після завершення інвестиційного етапу цю потужність планують збільшити в чотири рази.
Довідка
Системи Raybird, які перебувають на озброєнні ЗСУ з 2018 року, є перспективними безпілотними літальними апаратами (БпЛА). Кожна система вартістю 1,2 мільйона доларів США включає три БпЛА, переносну наземну станцію управління, антенну систему, пускову установку, а також камеру, фотоапарат і радари. Ці БпЛА можуть залишатися в повітрі протягом 28 годин, долати відстань до 2500 км і підійматися на висоту до 4500 метрів. Raybird від Skyeton є одним з лише п'яти БпЛА у всьому світі з такими можливостями, але він економічно вигідний, ніж його аналоги.
Що відомо про вітчизняне виробництво БпЛА
19 грудня під час пресконференції президент України Володимир Зеленський заявив, що наступного року в Україні буде виготовлено мільйон дронів.
Окрім 1 мільйон FPV дронів, у 2024 році виготовлять ще понад 10 тисяч ударних дронів середньої дальності польоту та понад тисячу дронів із дальністю від 1 000 км.
Український ринок з виробництва безпілотників активно розвивається; наразі в країні понад 100 компаній виготовляють дрони.
Раніше голова СБУ повідомив, що в Україні виготовили унікальний морський надводний дрон "Морський малюк". Виробництво цих безпілотників розташоване в Україні, але заводи знаходяться під землею.
Окрім того, Україна налагодила серійне виробництво вітчизняного аналога "Шахедів". За місяць вдається виготовити десятки таких дронів.
Також, почали виготовляти серійно вітчизняні ударні БпЛА літакового типу Cobra, які розробили інженери із Кривого Рогу: дальність їхнього польоту становить до 300 км.
Варто додати, що в Україні продовжується будівництво заводу з виробництва безпілотників Bayraktar. Щороку на ньому планують виробляти понад 100 одиниць дронів.
Українські виробники дронів на даний час уже спроможні щомісяця виготовляти до 150 тисяч одиниць продукції, а до кінця 2024 року планують вийти на загальну цифру у 2 мільйонів безпілотників.
В Ужгороді під час зустрічі Президента Володимира Зеленського з місцевими виробниками Віцепрем’єр-міністр з відновлення України… Читати більше
Повінь в Іспанії призвела до майже сотні смертей. Ще десятки людей внаслідок надзвичайної ситуації зникли… Читати більше
Російський диктатор володимир путін пішов на все, щоб отримати зброю від КНДР. Однак США та… Читати більше
В Ужгороді Президент України Володимир Зеленський відвідав клінічний центр, де українські захисники проходять реабілітацію після… Читати більше
Російські загарбники ввечері 30 жовтня здійснили масований ракетний обстріл Одещини. Ворог випустив близько десяти ракет різних видів. Про… Читати більше
Співробітництво України та Австрії має значний потенціал для зростання, зокрема у сфері технологій, заявив заступник… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.