Про це свідчать дані сервісу "Опендатабот", передає Рубрика.
Згідно із зазначеними показниками, народжуваність цьогоріч у порівнянні з періодом до повномасштабного вторгнення скоротилася у півтора раза: 87 655 дітей проти 132 595 у 2021.
Найбільше немовлят та померлих в Україні було на Дніпропетровщині та в Києві.
У прифронтових областях народилося найменше дітей:
На Луганщині за пів року не зареєстрували жодного немовляти.
Наразі на одного новонародженого громадянина припадає троє померлих. Як зазначають аналітики, це співвідношення є одним з ключових показників демографічної кризи.
"Для порівняння, у доковідних 2018-2020 роках на одну дитину припадало двоє померлих. 250 972 людини померли в Україні за перші пів року 2024. Це у 1,4 раза менше, ніж за аналогічний період 2021 року, коли зафіксували 349 041 померлого. Проте варто зазначити, що 2021 рік був піковим щодо смертей через пандемію COVID-19", – констатують в Опендатабот.
Водночас найбільше померлих зареєстрували на:
Найменше на прифронтових областях: Херсонщині – 2 334, Донеччині – 5 753, а також у Чернівецькій області – 5 422 людини.
З 2013 року в Україні показник народжуваності щорічно падає на 7%: повномасштабне вторгнення росії спричинило найбільшу кризу.
Як повідомлялось раніше, в Україні протягом першого півріччя цього року народилось понад 87,6 тисячі малюків.
У 2023 році в Україні в середньому щомісяця народжувалось 16,1 тисячі дітей. Для порівняння, у попередні роки до повномасштабного вторгнення, кількість новонароджених на місяць коливалась на межі 21-23 тисячі.
Загалом показники народжуваності в Україні падають ще з 2013 року — приблизно на 7% щороку. Проте повномасштабне вторгнення призвело до найбільшої кризи у кількості нових українців. Це найбільший спад за весь час незалежності. Попередній антипік також пов'язаний із війною — у 2015 показники народжуваності впали аж на 12% за рік.
Директорка Інституту демографії Елла Лібанова вважає, що аби збільшити народжуваність в Україні, потрібно надати належні умови для розвитку та життя родини.
"Що стосується народжуваності, як не парадоксально — це мережа дитячих садків, дошкільних закладів, покращення можливостей виховання дітей в позашкільних закладах. Це можливість для жінок та чоловіків працювати й заробляти. Держава має допомагати з житлом через іпотеку та різні кредити — формування нової моделі забезпечення житлом. Так само з орендованим житлом, права орендаря і права орендодавця мають бути належним чином захищені", — пояснила професорка.
Нагадаємо, що у кінці 2022 року прогнозували катастрофічне падіння народжуваності на 2023 рік. Є ризики, що до 2030-го населення України скоротиться щонайменше до 35 мільйонів, вважають в Інституті демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи.
Шахраї почали поширювати у соціальній мережі фейкові повідомлення від Мінсоцполітики. Вони використовують фейкові акаунти, де… Читати більше
КНДР направила до російської федерації не тільки своїх солдатів, але й високопоставлених військових чиновників, включаючи… Читати більше
Російська федерація висунула компанії Google астрономічну вимогу – штраф у розмірі 20 децильйонів доларів США… Читати більше
31 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №12039 щодо вдосконалення регулювання угод про визнання… Читати більше
Військовослужбовець із позивним "Воробєй" Андрій Романюк 28 жовтня загинув на фронті. Він у віці 16… Читати більше
В Ужгороді 30 жовтня на площі Богдана Хмельницького відкрили дитячий інклюзивний простір. Проєкт реалізували громадські… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.