У Британії не вщухають протести, ультраправі намагалися спалити готель, де проживали мігранти
У Великій Британії на тлі вбивства трьох маленьких дівчат у місті Саутпорт не вщухають антимігрантські протести. У Ротергемі під час мітингів протестувальники намагалися підпалити готель, де проживали шукачі притулку.
Про це пише Guardian, передає Рубрика.
Близько 700 людей зібралися навколо Holiday Inn Express. Тоді мітингарі розбили вікна в будівлі та підпалили сходову клітку.
Поліція намагалася втихомирити протестувальників, після чого ті почали кидати у правоохоронців пляшки, стільці, шматки дерев та розпилювали вогнегасники. Унаслідок цього щонайменше 10 поліціянтів зазнали поранень.
Міністр внутрішніх справ Великої Британії Іветт Купер засудила цей інцидент та заявила, що поліція Південного Йоркширу має "повну підтримку уряду для вжиття найрішучіших заходів проти винних".
BBC пише, що після таких масових заворушень по всій країні уряд проведе екстрене засідання.
Прем'єр-міністр Кір Стармер у зверненні до нації сказав, що учасники насилля відчують на собі "всю силу закону". Він наголосив що поліція затримуватиме порушників, і їх буде притягнуто до відповідальності.
"Я гарантую, що ви пошкодуєте про те, що брали участь у цьому безладі – це стосується як безпосередніх учасників, так і тих, хто розпалював цю акцію в Інтернеті, а потім утік", – сказав Стармер, звертаючись до протестувальників.
За його словами, "це не протест, а організований, жорстокий бандитизм, і йому не місце на наших вулицях чи в Інтернеті".
Загалом по всій країні арештували уже понад 150 протестувальників.
Протести у Великій Британії
29 липня в англійському місті Саутпорт 17-річний хлопець з ножем напав на студію, де відбувався тематичний урок з танців і йоги для дітей у стилі попспівачки Тейлор Свіфт.
Унаслідок нападу три дівчинки віком 6, 7 та 9 років загинули. Ще 11 дітей і двоє дорослих зазнали ножових поранень, більшість з них — у важкому стані.
Мотиви нападника залишаються невідомими. Поліція розкрила, що нападник — Аксель Рудакубана, уродженець Кардіффу (Уельс) із сім'ї християн із Руанди. Але в соцмережах поширили неправдиві заяви про те, що підозрюваним був мусульманин чи шукач притулку, який прибув до Великої Британії на човні, пишуть Guardian та TRT.
Після цих повідомлень ультраправі протестувальники через соцмережі організовували демонстрації в містах по всій країні.
Правоохоронці закликали утриматися від насильства та попереджали про відповідальність. Масові заворушення відбулися в Ліверпулі, Халлі, Манчестері, Блекпулі, Сандерленді, Болтоні та інших містах.