"Охматдит" має намір витратити 14 мільйонів на консультанта по ремонту та технагляд
Дитяча лікарня "Охматдит" оголосила тендери на інженерно-консультаційні послуги та технічний нагляд за виконанням ремонту фасаду та внутрішнього опорядження будівлі за 14 мільйонів гривень.
Про це повідомляє видання "Наші гроші", передає Рубрика.
Договір на інженерно-консультаційні послуги планують укласти з "Васеньов Інжиніринг" на 9,35 млн грн, а технічний нагляд буде здійснювати "Ік-Проект" за 5,22 млн грн, повідомляється у системі "Прозорро".
Столична "Васеньов Інжиніринг" зареєстрована у квітні 2023 року та належить Олегу Васеньову. Раніше цього року фірма отримала тендерів на 4,40 млн грн, найбільше в нинішнього замовника. Зараз "Охматдит" планує у складі інженерно-консультаційних послуг замовити Васеньову "консультації з питань залучення підрядних організацій".
Олег Васеньов – це експерт у якого "Охматдит" відразу замовив технічне обстеження постраждалого корпусу. Він склав дефектний акт з обсягами необхідних робіт, у якому було вказано завищені обсяги для конкурсу благодійного фонду "Охматдиту", пише видання. В конкурсі вимагалось замінити весь фасад, тоді як уламки ракети зруйнували далеко не всі декоративні плити ззовні.
Що ще замовляють у Васеньова за 9 млн грн:
Технічний нагляд у виконанні "Ік-Проект" передбачатиме, зокрема, проведення перевірок відповідності обсягів та якості виконаних будівельних робіт проєктно-кошторисної документації; ведення обліку обсягів прийнятих і оплачених будівельних робіт, а також робіт, виконаних з недоліками; перевірка візування та подання замовнику актів приймання виконаних будівельних робіт на об'єкті, які підписані, завірені та надані підрядником.
На обох тендерах замовлення забрали без конкуренції.
Київською "Ік-Проект" керують Ольга Крижня та Людмила Пархоменко, а належить вона Юлії Крат з Харкова. З 2016 року "Ік-Проект" натендерив 43,36 млн грн, найбільше в департаменті інфраструктури Херсонської ОДА.
Південнокорейська компанія зібрала кошти на відбудову лікарні "Охматдит", яка постраждала від ракетного обстрілу
Нагадаємо, перед цим журналісти проєкту "Наші гроші" з'ясували, що тендер на відбудову "Охматдиту" виграла компанія "Буд-технолоджі", яка погодилася виконати роботи за набагато вищою ціною, ніж інші учасники торгів.
Так, вона висловила готовність виконати роботи за 307 мільйонів гривень. Водночас інші учасники тендера пропонували зробити це значно дешевше — від 42 до 286 мільйонів. Крім того, у пропозиції компанії "Буд-технолоджі" виявили деякі інші проблеми.
Згодом міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко заявив, що правоохоронці додатково перевірять тендерна відбудову "Охматдиту".
Для відновлення дитячої лікарні "Охматдит" після російського удару загалом зібрали допомогу приблизно на 1,6 млрд гривень. У МОЗ запевнили, що наразі не витрачено жодної копійки.
Удар по "Охматдиту"
Зранку 8 липня росіяни, ракетою поцілили в дитячу лікарню "Охматдит". Під час удару там перебували 627 дітей. Очільник МОЗ Віктор Ляшко розповів, що російський удар припав на токсикологічний корпус, де діти отримували діаліз.
Унаслідок атаки по медустанові загинули дві людини, ще 50 поранені. Згодом у лікарні також помер хлопчик, який постраждав від атаки. Одразу ж після удару до лікарні прибували небайдужі, які допомагали розбирати завали, приносили воду та їжу.
Держава вже пообіцяла відбудувати лікарню — уряд спрямував 100 мільйонів гривень на першочергові відновлювальні роботи. Окрім того, небайдужі за 41 годину пожертвували для "Охматдиту" 300 мільйонів гривень.
Варто додати, що відновлювальні роботи планують завершити до зими, а збитки, оцінені у понад 800 мільйонів гривень, буде покрито коштом благодійників та американського приватного сімейного фонду.