Міноборони кодифікувало модуль-башту українського виробництва для БТР М113
У Міністерстві оборони України кодифіковано та допущено до експлуатації модуль-башту для бронетранспортерів американського виробництва М113. На українських підприємствах також тривають роботи з підвищення рівня вогневої потужності та захисту бронетранспортерів різних модифікацій від атак ворожих БПЛА.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Міністерство оборони України.
Нова броньована башта вітчизняної розробки може бути встановлена на бронетранспортери М113 усіх модифікацій. Конструкція забезпечує захист баштового стрільця від куль стрілецької зброї та великокаліберних кулеметів, а також захищає його від уламків боєприпасів. Нагадаємо, що для ведення вогню по наземним та повітряним цілям на турель гусеничного бронетранспортера М113 встановлюється кулемет М2 (Browning) калібру 12,7 мм. Опціонально на М113 також можливо встановлювати автоматичний гранатомет Mk 19 або протитанкові комплексі M47 Dragon і BGM-71 TOW.
Наразі до експлуатації у підрозділах Сил оборони України допущено близько 20 зразків БТРів іноземного виробництва. Зокрема, LAV-TCV, FV432, FV105, M1126 Stryker, FV103 Spartan, М113А3, YPR-765А1, VAB, XA-185 PASI та інші. Серед переваг іноземних БТР, які відзначають у військах – надійність, зручність в експлуатації та ремонтопридатність.
Як раніше повідомляла Рубрика, з огляду на величезну потребу Збройних сил України в озброєнні та військовій техніці, з початку широкомасштабного вторгнення рф, Міністерство оборони України підготувало низку пропозицій для оптимізації організаційних процесів та вдосконалення нормативної бази.
Довідково: За інформацією Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки, відповідно до «Інструкції з організації в Міністерстві оборони постачання озброєння, військової і спеціальної техніки під час дії правового режиму воєнного стану», процедура отримання номенклатурного коду НАТО для нового зразка ОВТ скорочена до 10 днів.
Кодифікований та внесений до штатно-табельного розкладу військових частин зразок ОВТ вітчизняного виробництва дозволено закуповувати коштом державного бюджету і використовувати у ЗСУ.