fbpx
Сьогодні
Відео 15:54 05 Сер 2024

Київ розпочинає боротьбу з амброзією: як працює це рішення

Фото: topnews.pl.ua

У столиці розпочалася активна боротьба з карантинним бур'яном – амброзією полинолистою. Наразі вже виявлено близько 170 гектарів цього небезпечного рослинного виду.

Про це повідомляє комунальна організація "Київзеленбуд", передає Рубрика.

У чому проблема?

Амброзія полинолиста є небезпечним бур'яном через те, що під час цвітіння вона утворює пилкові зерна, які здатні переноситися на великі відстані та викликати у людей важкі алергічні реакції.

Яке рішення?

У Києві проводять комплекс заходів для ліквідації вогнищ небезпечного карантинного бур'яну, – амброзії полинолистої.

Станом на кінець липня вже виявлено близько 170 гектарів цього небезпечного рослинного виду.

Як це працює?

Місто обробляє території, де виявлена амброзія, спеціальним препаратом на основі природного мінералу бішофіту.  Бішофіт є безпечним для здоров'я людей і тварин.

"Як відомо, пилок амброзії належить до найагресивніших алергенів. Він здатний провокувати нежить, кашель, сльозотечу, свербіж, головні болі та навіть астматичні прояви. Тому зараз, напередодні цвітіння амброзії, місто розпочинає оброблення територій, де виявили цю небезпечну рослину. Оброблення проводиться спеціальним препаратом на основі природного мінералу бішофіт, після дії якого амброзія в'яне, її пилок стає стерильним, тобто не викликає алергії", – зазначив Олександр Возний.

За його словами, препарат, що застосовується, безпечний для здоров'я та життя людей і тварин, не здійснює негативного впливу на навколишнє середовище, не утворює токсичних сполук у повітряному середовищі та стічних водах у присутності інших речовин.

Водночас окрім оброблення спеціальним препаратом зелених зон, також скошують алерген. А на невеликих ділянках виривають із коренем.

"КП УЗН та лісопаркові господарства комплексно борються з карантинною рослиною на балансових територіях. Зокрема, скошують і виривають амброзію з коренем. Працівники комунальних підприємств постійно обстежують підпорядковані території для виявлення вогнищ амброзії та їхньої першочергової ліквідації", – повідомив генеральний директор КО "Київзеленбуд" Юрій Бахма.

Довідка

Амброзія полинолиста – однорічна рослина, що може досягати висоти до 2 метрів. Вона має характерні розсічені листя та дрібні зеленуваті квіти, що утворюють суцвіття-колоски.

Амброзія розмножується насінням, яке здатне зберігати життєздатність у ґрунті від 5 до 40 років. Одна рослина амброзії може виробити до 50 тисяч насінин за один сезон.

Насіння поширюється вітром, водою, а також тваринами і людьми (на транспортних засобах, взутті тощо).

Нагадаємо, Рубрика писала як в Україні назавжди зникають місцеві рослини, а на їх місці з'являються отруйні.

Також Рубрика повідомляла, що устолиці виявили небезпечного шкідника дерев – вузькозлатку ясеневу смарагдову. У зв'язку з цим у місті вирішили ввести карантин.

Як раніше Рубрика повідомляла, що в Києві на окремих ділянках у Дарницькому, Подільському та Голосіївському районах виявили небезпечного шкідника дерев. Наразі на цих територіях запроваджується карантин.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: