Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу АЕС.
Яке рішення?
"Ми оголошуємо масштабну акцію з пошуку фотографій, на яких зображені колись живі місця, які зараз знаходяться у зоні відчуження. Це може бути звичайне фото з вулиць Прип'яті, випадковий кадр Чорнобильської АЕС, хроніка евакуації, чи будь-яке інше фото", зазначили у пресслужбі.
Збір охоплює знімки, зроблені на території станції, у Прип'яті або будь-де в зоні відчуження, починаючи з 1970 року.
Пресслужба станції запрошує всіх охочих поділитися своїми архівними фотографіями, які відображають життя в цьому регіоні до, під час і після аварії на ЧАЕС.
Це ініціатива має на меті зберегти історичну пам'ять про події, людей і життя в зоні відчуження.
Як це працює?
"Ми поважаємо авторське право та ваші емоції до надісланих фотографій, тож будемо раді дізнатися, кому належать фото, хто на них зображений та, можливо, почути історію, яку криє у собі кожен знятий кадр", пояснили атомники.
Усі зібрані фотографії будуть занесені до архіву Чорнобильської АЕС, опубліковані на офіційному сайті станції та в соціальних мережах.
Паперові світлини або проявлені плівки з поміткою "Для ВМСІ" можна надіслати поштою за адресою: ДСП "Чорнобильська АЕС" а/с 11, місто Славутич, Вишгородський район, Київська область, Україна, 07100.
Надіслані фото будуть відскановані та повернуті власникам.
Оцифровані або цифрові світлини можна завантажити онлайн за посиланням, яке надане на офіційному сайті Чорнобильської АЕС.
Ця ініціатива є важливим кроком у збереженні історичної пам'яті та відображенні людських історій, пов'язаних з однією з найбільших техногенних катастроф в історії людства.
Довідка
Аварію на Чорнобильській АЕС 38 років тому було визнано найбільшою техногенною катастрофою в історії:
З 600 000 ліквідаторів 10% померло, а 165 000 – отримали інвалідність. І все це спричинила Чорнобильська катастрофа.
Ще одне випробування випало на ЧАЕС – це окупація під час повномасштабного вторгнення росії у 2022 році. Російські окупанти захопили станцію, поставивши у небезпеку увесь світ.
Загарбникам було байдуже на невимовні страждання "променевої хвороби", на ліквідаторів, які ціною власного здоров'я врятували, у тому числі і їхні життя.
31 березня Рубрика писала, що російські окупаційні війська покинули територію Чорнобильської АЕС на Київщині.
Як Чорнобиль досі оговтується після російської окупації читайте в матеріалі Рубрики "6 гектарів окопів, розкрадена техніка, пожежі й полонені".
У столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді відбувся матч-реванш, в якому український боксер Олександр Усик вдруге переміг… Читати більше
Альона Гетьманчук, засновниця та директорка Центру «Нова Європа», очолить Місію України при НАТО. Про це… Читати більше
Український боксер Сергій Богачук здобув перемогу у бою андеркарду Усик — Ф'юрі 2. Українець переміг… Читати більше
Наріман Джелял, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній в’язень Кремля, стане послом у Туреччині.… Читати більше
Даніель здобув впевнену перемогу в поєдинку за пояси IBF Intercontinental та WBA Continental у напівважкій… Читати більше
Абсолютний чемпіон в суперважкій вазі Олександр Усик опублікував народний гімн "Битва за світло" в підтримку… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.