Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу АЕС.
Яке рішення?
"Ми оголошуємо масштабну акцію з пошуку фотографій, на яких зображені колись живі місця, які зараз знаходяться у зоні відчуження. Це може бути звичайне фото з вулиць Прип'яті, випадковий кадр Чорнобильської АЕС, хроніка евакуації, чи будь-яке інше фото", зазначили у пресслужбі.
Збір охоплює знімки, зроблені на території станції, у Прип'яті або будь-де в зоні відчуження, починаючи з 1970 року.
Пресслужба станції запрошує всіх охочих поділитися своїми архівними фотографіями, які відображають життя в цьому регіоні до, під час і після аварії на ЧАЕС.
Це ініціатива має на меті зберегти історичну пам'ять про події, людей і життя в зоні відчуження.
Як це працює?
"Ми поважаємо авторське право та ваші емоції до надісланих фотографій, тож будемо раді дізнатися, кому належать фото, хто на них зображений та, можливо, почути історію, яку криє у собі кожен знятий кадр", пояснили атомники.
Усі зібрані фотографії будуть занесені до архіву Чорнобильської АЕС, опубліковані на офіційному сайті станції та в соціальних мережах.
Паперові світлини або проявлені плівки з поміткою "Для ВМСІ" можна надіслати поштою за адресою: ДСП "Чорнобильська АЕС" а/с 11, місто Славутич, Вишгородський район, Київська область, Україна, 07100.
Надіслані фото будуть відскановані та повернуті власникам.
Оцифровані або цифрові світлини можна завантажити онлайн за посиланням, яке надане на офіційному сайті Чорнобильської АЕС.
Ця ініціатива є важливим кроком у збереженні історичної пам'яті та відображенні людських історій, пов'язаних з однією з найбільших техногенних катастроф в історії людства.
Довідка
Аварію на Чорнобильській АЕС 38 років тому було визнано найбільшою техногенною катастрофою в історії:
З 600 000 ліквідаторів 10% померло, а 165 000 – отримали інвалідність. І все це спричинила Чорнобильська катастрофа.
Ще одне випробування випало на ЧАЕС – це окупація під час повномасштабного вторгнення росії у 2022 році. Російські окупанти захопили станцію, поставивши у небезпеку увесь світ.
Загарбникам було байдуже на невимовні страждання "променевої хвороби", на ліквідаторів, які ціною власного здоров'я врятували, у тому числі і їхні життя.
31 березня Рубрика писала, що російські окупаційні війська покинули територію Чорнобильської АЕС на Київщині.
Як Чорнобиль досі оговтується після російської окупації читайте в матеріалі Рубрики "6 гектарів окопів, розкрадена техніка, пожежі й полонені".
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.