Про це повідомляється на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, передає Рубрика.
За словами заступниці міністра захисту довкілля Олени Крамаренко, вогнем випалено близько 9,5 тисяч гектарів лісу "Святих Гір". Ще 10 тисяч гектарів — потребують обстеження та знешкодження вибухонебезпечних предметів, додала посадовиця.
Крамаренко зауважила, що ці цифри "лякають" та "змушують замислитися, як планувати відновлення парку".
Раніше міністр захисту довкілля Руслан Стрілець доручив "напрацювати покроковий план", який допоможе відновити "Святі Гори".
Наразі природоохоронці самотужки проводять розмінування, зазначила заступниця міністра.
Розміновано вже близько 100 км лісових доріг та під'їзди до пожежних водойм.
Довідка про "Святі Гори"
Національний природний парк "Святі Гори" розташований у Краматорському і Бахмутському районах Донецької області.
На території парку розташовані крейдяні гори, на яких збереглися рідкісні рослини, наприклад, сосна крейдяна збереглася з дольодовикового періоду.
Загалом кількість видів рослин, що зростають на території парку, сягає 943, з них 48 занесені в Червону книгу України.
Крім того, на території парку живуть 256 видів тварин, з них 50 — "червонокнижні".
У парку налічується 129 об'єктів археології — від палеоліту до середньовіччя, а також 73 пам'ятники історії.
Ще парк відомий тим, що тут розташована Свято-Успенська Святогірська Лавра — одна з трьох православних лавр, що нині діють в Україні.
Протягом березня-вересня 2022 року "Святі Гори" були в окупації — і зараз перебувають під постійними обстрілами з боку росіян, які призводять до пожеж.
Раніше Рубрика писала, що Серебрянський ліс у Луганській області майже повністю знищений через бойові дії. Проте він є лише невеликою частиною від знищеного бойовими діями Кремінського лісу, що входить у Смарагдову мережу — території особливого природоохоронного інтересу.
Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення росії загарбники повністю знищили на окупованих ними територіях понад 60 тисяч гектарів лісів вартістю щонайменше 14 млрд грн.
Як повідомлялося, за широкої підтримки країн ЄС та міжнародного співтовариства триває робота над створенням спеціального трибуналу для покарання росії за злочин агресії проти України. Встановлення справедливості та притягнення агресора до відповідальності за злочини в Україні та протидія екоциду й відновлення довкілля є пунктами 7 та 8 у складі Формули миру, запропонованої Володимиром Зеленським.
У Полтаві, за фінансування Фундації Олени Зеленської, облаштували першу і єдину в регіоні Школу Супергероїв.… Читати більше
російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки… Читати більше
Правоохоронці вже встановили десять учасників інциденту з побиттям 12-річної дівчинки у Білій Церкві, що на… Читати більше
Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова. Прибуття в Україну очікується через тиждень. Перед… Читати більше
У Давосі Президент Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої… Читати більше
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що закінчення війни росії в Україні буде офіційною політикою Сполучених… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.