Антарктична небезпека: полярники показали відео як морський леопард переслідував їх човен

Українські полярники з антарктичної станції "Академік Вернадський" стали свідками вражаючої сцени під час нещодавнього виходу в океан. Морський леопард, один з найстрашніших хижаків Антарктики, буквально переслідував їхній човен.

Відео цього незвичайного інциденту опублікував Національний антарктичний науковий центр, пише Рубрика.

Як видно на кадрах з відео, морський леопард є величезною хижою твариною довжиною до 4 метрів і вагою до 400 кілограмів, яка швидко пересувалася у воді за човном полярників.

Фото: НАНЦ

Дослідники розповідають, що ці тварини можуть розвивати швидкість до 40 км/год і вважаються одними з найбільших хижаків Антарктики. Їхній раціон включає не тільки рибу та криля, а й пінгвінів та інших тюленів.

"Звісно, така увага тварини цікава, але не надто приємна. Морський леопард має гострі зуби і може завдати серйозної шкоди. Тож цілком можливо, що він міг би прогризти човен, якби вирішив нападати", – зазначили вчені.

Коли полярники зрозуміли, що отримали неочікуваного супровідника, вони одразу згорнули роботу в океані і повернулися до станції. Дослідники припустили, що леопард сприйняв човен як загрозу на своїй території і вирішив прогнати "чужинця".

"Морські леопарди часто припливають до острова Галіндез наприкінці антарктичного літа. В цей час вони полюють на пінгвінів та відпочивають на крижинах після успішного полювання", пояснюють полярники.

Зміни в екології

У НАНЦ також зауважили, що через потепління акваторія навколо острова Галіндез в останні роки майже не замерзає. Пінгвіни не мають потреби мігрувати далеко на північ і можуть залишатися в районі "Вернадського" на весь рік.

Це означає, що морські леопарди можуть залишатися поруч з полярниками навіть зимою, харчуючись пінгвінами.

Цей інцидент показує не лише вражаючу силу природи, але й важливість обережності при роботі в таких екстремальних умовах. Полярники продовжують свою важливу наукову роботу, спостерігаючи за дивовижними явищами природи в одному з найвіддаленіших і найскладніших місць на Землі.

Нагадаємо, що у відомому науковому журналі Scientific Reports (Nature) вийшла стаття, авторами якої стали українські і польські науковці. Темою роботи став лишайник віслюкове вухо чи умбілікарія: його види й розповсюдження в антарктичному регіоні Аргентинських островів, зокрема на півострові Київ, там, де розташована станція "Академік Вернадський".

Також поблизу острова Галіндез, на якому розташована антарктична станція "Академік Вернадський", незважаючи на прихід антарктичної зими залишилася невелика група морських котиків.

Свіжі дописи

  • Новини

Книжкові новинки, з якими забудете про все

Життя стало таким динамічним і непередбачуваним, що іноді виникає відчуття: планета несеться в якусь глибоку… Читати більше

Friday January 24th, 2025
  • Новини

Російські окупанти не полишають спроб захопити Часів Яр і штурмують при обмеженій видимості, – військові

Російські окупаційні війська не полишають спроб захопити Часів Яр і проводять штурмові дії в період… Читати більше

Friday January 24th, 2025
  • Новини

Дніпровський реабілітаційний центр для відновлення поранених військових подвоює потужності 

Дніпровська лікарня розширює можливості реабілітації для захисників. Завдяки запуску другої черги центру, допомогу тут зможуть… Читати більше

Friday January 24th, 2025
  • Новини

В Україні сьогодні відзначається День зовнішньої розвідки: Зеленський вручив нагороди працівникам

В Україні 24 січня відзначається День зовнішньої розвідки. Глава держави Володимир Зеленський привітав особовий склад… Читати більше

Friday January 24th, 2025
  • Новини

Розвідка Британії озвучила кількість убитих під Курськом північнокорейських солдатів

Сили КНДР станом на середину січня 2025 року втратили 4000 осіб у наступальних бойових операціях… Читати більше

Friday January 24th, 2025
  • Новини

Рішення для перемоги: Нацгвардія отримала зразки нової техніки для радіаційного, хімічного та біологічного захисту

Національна гвардія України отримала перші зразки нової техніки, призначеної для радіаційного, хімічного та біологічного захисту… Читати більше

Friday January 24th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.