Пілотний проєкт Q-tochok: на Сумщині збудують модульне містечко для переселенців
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) профінансує будівництво модульного містечка для переселенців у Сумській області, підписавши тристоронній меморандум з обласною військовою адміністрацією та Нижньосироватською сільською радою.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Сумської ОВА.
У чому проблема?
Прикордонні території Сумської області постійно обстрілюються окупаційними військами, починаючи з перших днів повномасштабного вторгнення росії на українські землі. Тому постійно проводилася евакуація населення подалі від українсько-російського кордону.
Як зазначили у військовій адміністрації, до цього часу УВКБ ООН допомагало відбудовувати окремі об'єкти, житлові будинки на місці зруйнованих. Але з огляду на евакуацію населення з п'ятикілометрової зони, зокрема, виникла потреба в переселенні родин з дітьми.
Яке рішення?
У відповідь на цю потребу, фундація разом з ОВА та громадою сформували проєкт, який було формалізовано через підписання тристороннього меморандуму.
В ОВА зауважили, що проєкт будівництва модульних будинків є пілотним як для УВКБ ООН, так і для Сумської обласної військової адміністрації та громади.
Як це працює?
"УВКБ ООН профінансує будівництво модульного містечка переселенців на Сумщині. Відбулося офіційне підписання тристоронньої угоди між Сумською обласною військовою адміністрацією, Нижньосироватською сільською радою та УВКБ ООН (проєкт Q-tochok)", підкреслили у повідомленні.
Цей проєкт передбачає встановлення модульних будинків на території Нижньосироватської сільської ради для швидкого розв'язання житлових потреб 70 осіб, які через надзвичайні обставини змушені були залишити свої домівки.
На території Нижньосироватської територіальної громади планують встановлення 10 будинків, розрахованих на проживання від 4 до 9 осіб.
У військовій адміністрації повідомили, що загальна кошторисна вартість модульних будинків (з установкою) становить 16,3 млн грн (приблизно 408,2 тис. дол. США) і покривається коштом УВКБ ООН в Україні.
До того ж відбір домогосподарств для подальшого проживання у житлових будинках проводитиметься Відбірковим комітетом, до складу якого входитимуть:
- сім представників УВКБ ООН,
- по два представники від Сумської ОДА та Нижньосироватської сільської ради.
Відповідно до робочого плану проєкту, орієнтовний термін завершення робіт — жовтень 2024 року.
Нагадаємо, що у Чорнобаївській громаді Херсонської області побудували модульне містечко для переселенців, загалом тут можуть одночасно проживати 336 людей.
Також для внутрішньо переміщених осіб, які втратили житло через збройну російську агресію, відкрили комплекс для відпочинку в Тарасівці Київської області.