Львів встановлює перші кассельські бордюри на зупинках громадського транспорту: навіщо це рішення
У Львові розпочато встановлення перших кассельських бордюрів на зупинках громадського транспорту для низькопідлогових тролейбусів та автобусів.
Про це пише Рубрика, посилаючись на громадську організацію "Зручне місто".
У чому проблема?
Через бойові дії в країні збільшується кількість людей з набутою інвалідністю та різними травмами. Відтак, реагувати та змінювати ситуацію з недоступним безбар'єрним простором стало необхідністю.
Однак на зупинках громадського транспорту практично відсутні умови для того, щоб моломобільні групи могли без перешкод сісти в автобуси чи тролейбуси.
Якщо у містах і з'явився низькопідлоговий громадський транспорт, то зупинки переважно мають звичайні бордюри.
Яке рішення?
Кассельські бордюри – це спеціальний тип бордюра, який дозволяє автобусам і тролейбусам під'їжджати впритул до платформи зупинки.
Раніше єдиними українськими містами, де використовували кассельські бордюри, були Вінниця та Чернівці.
У Львові це нововведення покликане покращити доступність міського транспорту для людей з обмеженими можливостями та загалом підвищити зручність для всіх пасажирів.
Українці з інвалідністю можуть скористатися безкоштовними консультаціями з облаштування житла: як це працює
Як це працює?
Перші бордюри з'являться на проспекті Чорновола, біля ТРЦ "Форум" та на площі Соборній.
Конструкція бордюра має випуклу форму, яка допомагає водіям відчути платформу, не пошкоджуючи корпус транспортного засобу.
Своєю чергою це забезпечує зручний і безпечний доступ до транспорту для пасажирів, особливо для користувачів колісних крісел, які можуть потрапити в салон без необхідності використання пандусів чи сторонньої допомоги.
Як повідомляє громадська організація, це рішення сприятиме підвищенню комфортності пересування для всіх мешканців Львова.
"Разом із правильною висотою платформи, низьким рівнем підлоги салону і функцією кнілінгу (нахилу кузова), кассельські бордюри роблять громадський транспорт доступнішим", підкреслили там.
Водночас у країнах Європи це давно вже є стандартом. Уперше такі бордюри застосували та внесли у будівельні норми у 1996 році в німецькому місті Кассель.
Це стало можливим після початку серійного випуску автобусів з низькою підлогою, коли стало зрозуміло, що гострі бордюри можуть пошкоджувати шини й викликати просідання платформи.
Запровадження кассельських бордюрів у Львові є важливим кроком до підвищення якості міської інфраструктури та покращення умов для всіх мешканців міста.
Встановлення піднятих посадкових платформ та інших елементів інклюзивної інфраструктури дозволить зробити громадський транспорт більш зручним та доступним для всіх категорій населення.
Нагадаємо, що у Сумах почали виробляти низькопідлогові автобуси під назвою "Сумчанин".
Також раніше Львів отримав п'ятисекційний низькопідлоговий трамвай марки "Електрон", який тепер буде проходити обкатку, випробовування й тестування ходових характеристик та гальмівних систем.