Про це пише Рубрика, посилаючись на адміністрацію сервісу "Хочу к своим".
Як розповідають, за цей тиждень один колаборант припинив співпрацю з ворогом.
Ще одного вже обміняли, причому цей обмін відбувся ще під час тестування проєкту.
"Один колаборант вже був обміняний на українця під час обміну 17 липня, коли проєкт ще працював у тестовому режимі. Також один колаборант припинив співпрацю з ворогом завдяки проєкту", – зазначили розвідники.
За інформацією ГУР, загалом за тиждень користувачі мережі здійснили 165 тисяч переглядів сторінок з профілями колаборантів. Найбільше українців зацікавили такі особи:
Тезка українського шоумена Діми Коляденко Дмитро наразі відбуває перший з 15 років у в'язниці за державну зраду. Він мешканець Чернігівської області, який добровільно передавав загарбникам відомості про розташування блокпостів на території селищ Ріпки та Задеріївка, а також схеми приміщень прикордонників з "Добрянки".
Серед інших досягнень проєкту:
Тим часом низка правозахисників висловила занепокоєння щодо ініціативи "Хочу к своим", стверджуючи, що вона може суперечити нормам міжнародного права та призвести до ще більших порушень прав людини на окупованих росією територіях.
Зокрема, Центр з прав людини ZMINA наголошує, що звільнення цивільних громадян України, незаконно позбавлених свободи внаслідок російської збройної агресії, має відбуватися безумовно.
"Така практика суперечить міжнародному гуманітарному праву. Звільнення цивільних громадян України має відбуватися без будь-яких умов", – зазначають правозахисники.
Нагадаємо, що в Україні створили державний проєкт "Хочу к своим", в рамках якого можна буде міняти колаборантів та окупантів на українців, котрі перебувають у тюрмах російської федерації. В Офісі омбудсмена пояснили, як саме відбуватиметься такий обмін.
"Проєкт "Хочу к своим" спрямований на оприлюднення інформації про притягнення до кримінальної відповідальності колаборантів, які співпрацювали або ж допомагали російським окупаційним військам, так і залученими до проєкту органами.
Проговорено, що інформація, яка публікується, – виключно із добровільної згоди. І ті, які виявили бажання відправитись до Росії, можуть подати цю форму", пояснила директорка Департаменту інформаційної політики, комунікації та протокольних заходів секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини Тетяна Шелест.
Зі слів Шелест, це спеціальна форма на сайті "Хочу к своим", де громадянам, які не бажають жити в Україні та бажають переїхати до росії, можуть залишити інформацію. Також збір заявок координуватиметься представниками секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Варто додати, що це вже третій проєкт гуманітарного плану. Зокрема, попередніми були проєкти "Хочу жить" – для добровільної здачі в полон російських окупантів, та "Хочу найти" – для родичів російських окупантів, які шукають своїх рідних і не можуть їх знайти.
Як повідомляв раніше український омбудсмен, понад 14 тисяч цивільних українців росіяни примусово утримують в полоні. Повернути їх, на відміну від військових чи дітей, дуже складно.
Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення додому вдалося повернути 3405 наших людей.
Минулої доби, 7 січня, найактивніше ворог також атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 41 штурм.… Читати більше
На авіабазі Рамштайн у Німеччині 9 січня 2025 року відбудеться 25-те засідання Контактної групи з… Читати більше
Наразі загрози вторгнення регулярних військ Білорусі зі своєї території в Україну немає. ЗСУ контролюють ситуацію… Читати більше
В окупованому Криму через розлив мазуту з затонулих російських танкерів постраждали вже понад 400 птахів. Їх доставили… Читати більше
Шабля гетьмана Івана Мазепи, що здійнялася над головою боксера Олександра Усика після здобуття перемоги над… Читати більше
Кабінет Міністрів України вніс до реєстру новий індустріальний парк «МИРОНІВКА» на території міста Миронівка Обухівського… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.