“Хочу к своим”: у розвідці розповіли як працює новий сервіс обміну полоненими

Головне управління розвідки Міністерства оборони України представило перші результати роботи нового сервісу "Хочу к своим", який спрямований на повернення полонених українців в обмін на зрадників та колаборантів. Лише за тиждень проєкт довів свою ефективність.

Про це пише Рубрика, посилаючись на адміністрацію сервісу "Хочу к своим".

Як розповідають, за цей тиждень один колаборант припинив співпрацю з ворогом.

Ще одного вже обміняли, причому цей обмін відбувся ще під час тестування проєкту.

"Один колаборант вже був обміняний на українця під час обміну 17 липня, коли проєкт ще працював у тестовому режимі. Також один колаборант припинив співпрацю з ворогом завдяки проєкту", – зазначили розвідники.

За інформацією ГУР, загалом за тиждень користувачі мережі здійснили 165 тисяч переглядів сторінок з профілями колаборантів. Найбільше українців зацікавили такі особи:

  • Ангеліна Довбня,
  • Дмитро Коляденко,
  • Владислав Козєєв,
  • Володимир Музика,
  • Максим Боковенко.

Тезка українського шоумена Діми Коляденко Дмитро наразі відбуває перший з 15 років у в'язниці за державну зраду. Він мешканець Чернігівської області, який добровільно передавав загарбникам відомості про розташування блокпостів на території селищ Ріпки та Задеріївка, а також схеми приміщень прикордонників з "Добрянки".

Фото: Скриншот / Дмитро Коляденко

Серед інших досягнень проєкту:

  • сімох потенційних колаборантів перевіряють завдяки отриманій інформації від уважних громадян;
  • ще сім росіян виявили бажання повернутися до росії.

Тим часом низка правозахисників висловила занепокоєння щодо ініціативи "Хочу к своим", стверджуючи, що вона може суперечити нормам міжнародного права та призвести до ще більших порушень прав людини на окупованих росією територіях.

Зокрема, Центр з прав людини ZMINA наголошує, що звільнення цивільних громадян України, незаконно позбавлених свободи внаслідок російської збройної агресії, має відбуватися безумовно.

"Така практика суперечить міжнародному гуманітарному праву. Звільнення цивільних громадян України має відбуватися без будь-яких умов", – зазначають правозахисники.

Нагадаємо, що в Україні створили державний проєкт "Хочу к своим", в рамках якого можна буде міняти колаборантів та окупантів на українців, котрі перебувають у тюрмах російської федерації. В Офісі омбудсмена пояснили, як саме відбуватиметься такий обмін.

"Проєкт "Хочу к своим" спрямований на оприлюднення інформації про притягнення до кримінальної відповідальності колаборантів, які співпрацювали або ж допомагали російським окупаційним військам, так і залученими до проєкту органами.

Проговорено, що інформація, яка публікується, – виключно із добровільної згоди. І ті, які виявили бажання відправитись до Росії, можуть подати цю форму", пояснила директорка Департаменту інформаційної політики, комунікації та протокольних заходів секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини Тетяна Шелест.

Зі слів Шелест, це спеціальна форма на сайті "Хочу к своим", де громадянам, які не бажають жити в Україні та бажають переїхати до росії, можуть залишити інформацію. Також збір заявок координуватиметься представниками секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Варто додати, що це вже третій проєкт гуманітарного плану. Зокрема, попередніми були проєкти "Хочу жить" – для добровільної здачі в полон російських окупантів, та "Хочу найти" – для родичів російських окупантів, які шукають своїх рідних і не можуть їх знайти.

Як повідомляв раніше український омбудсмен, понад 14 тисяч цивільних українців росіяни примусово утримують в полоні. Повернути їх, на відміну від військових чи дітей, дуже складно.

Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення додому вдалося повернути 3405 наших людей.

Свіжі дописи

  • Новини

Удар по багатоповерхівці в Харкові: кількість загиблих зросла

У Харкові через російську атаку на багатоповерхівку 30 жовтня вже троє загиблих. Це чоловік та… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Всеукраїнський Саміт Мерів: Каталізатор розвитку проєктів для відновлення та економічного зростання громад

8 листопада відбудеться Всеукраїнський Саміт Мерів, який має на меті стати каталізатором для розвитку проєктів… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

В Україні запускають курс для студентів-медиків про шкоду новітніх виробів для куріння

31 жовтня 2024 року в інформаційному агентстві "Укрінформ" представники Кафедри соціальної медицини, економіки та охорони… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Норвегія готує для України новий пакет допомоги: включатиме F-16 і ППО NASAMS

Норвегія готує для України новий пакет допомоги на 500 млн євро, який включатиме бойові літаки… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Парламент схвалив держбюджет-2025 у першому читанні

Верховна Рада схвалила висновки та пропозиції народних депутатів до проєкту закону про держбюджет на наступний… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

В Україні телемарафон не закриють до кінця війни, – Точицький відповів Єврокомісії

Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький заявив, що Україна має намір припинити підтримку телемарафону… Читати більше

Thursday October 31st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.