Про це повідомляють видання Army Recognition та румунське ЗМІ Newsweek.
Як зазначають ЗМІ, Румунія прагне брати приклад з інших європейських країн, що співпрацюють з Києвом у сфері оборонного виробництва.
Очікують, що спільне виробництво ракет "Нептун" розпочнеться після завершення російсько-української війни. Ця ініціатива спрямована на зміцнення контролю прибережних вод Чорного моря.
Також у виданні підкреслили, що Україна наразі працює над модернізацією ракет "Нептун", щоб вони могли вражати цілі на відстані до тисячі кілометрів. Цей крок підвищить ефективність і дальність дії ракет, що має велике значення для обох країн.
Що відомо про ракету "Нептун"?
Ракета Р-360 "Нептун" є дозвуковою протикорабельною крилатою ракетою наземного базування, розробленою конструкторським бюро "Луч".
Її довжина становить 5,05 метрів, вага – 870 кг.
Вона здатна вражати кораблі водотоннажністю до 5000 тонн на відстані до 280 км. Новітня модифікація 2023 року дозволяє ракеті вражати не лише кораблі, але й наземні цілі.
За даними Defense Express, ймовірна дальність такої модифікованої ракети може сягати 400 км (проти 300 км у протикорабельній версії) і бойова частина – 350 кг (проти 150 кг). Хоча не виключено, що це не остаточні ТТХ модифікованої ракети.
Зокрема, за інформацією видання, наприкінці серпня повідомлялося, що таких ракет вироблено всього декілька десятків.
Defense Express припускає, що саме роботи над "Нептуном" є одним з пунктів з переліку "ракетне озброєння та боєприпаси", на які Україна в наступному році має витратити 175 млрд грн.
Варто додати, що ракета "Нептун" активно застосовується у російсько-українській війні. Як писала Рубрика раніше, перше бойове застосування українського берегового мобільного комплексу з протикорабельними ракетами "Нептун" було ще в перші дні війни. Тоді українським ракетам не вдалося уразили цілі, проте вони врятували Миколаїв від російського десанту.
Згодом в ніч на 14 квітня 2022 року дві українські ракети "Нептун" вразили флагман Чорноморського флоту Росії з найпотужнішим озброєнням. Для цього було використано дві ракети комплексу.
А у березні 2024 року цією ракетою було уражено десантний корабель "Костянтин Ольшанський", що базувався у Криму.
Норвегія готує для України новий пакет допомоги на 500 млн євро, який включатиме бойові літаки… Читати більше
Верховна Рада схвалила висновки та пропозиції народних депутатів до проєкту закону про держбюджет на наступний… Читати більше
Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький заявив, що Україна має намір припинити підтримку телемарафону… Читати більше
До 2028 року росіянам заборонили обіймати керівні посади в дослідницьких групах Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ),… Читати більше
Литва надала Україні нову партію військової допомоги. До пакета ввійшли боєприпаси, міномети та генератори. Про… Читати більше
Київ планував отримати від Варшави винищувачі МіГ-29, але та не могла цього зробити, допоки їй… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.