Про це йдеться у сюжеті ТСН, який показали в етері національного телемаратону та пише Hromadske, передає Рубрика.
Художниця Євгенія Гапчинська визнає – був період, коли усе зупинилося. І вона не могла, не хотіла писати. Вона показала ТСН особливу для себе картину: стомлені очі, брудні нігті, перебинтована почорніла рука – так вона бачила свій світ після поранення чоловіка.
На фронт він пішов у перші дні повномасштабного вторгнення – у листопаді минулого року потрапив під мінометний обстріл. Його руку, каже Євгенія, медики збирали по шматках.
Євгенія розповіла, що певного моменту не могла писати, однак повернутися до пензля її змусили діти. Вони попросили написати портрет Буданова.
"Це улюбленець всією нашої родини. Тут ( на портреті — ред.) мало кольорів і мало деталей, але є ця чарівна посмішка, славнозвісна, яка всім нам подобається", — поділилася мисткиня.
Сама художниця ніколи не була у кабінеті Буданова, а образ писала з одного з його інтервʼю.
Мисткиня робила стоп-кадри та розглядала деталі, а поруч з генералом зʼявилася і жаба.
Тварину жінка назвала "казковою". Каже, наче вона щось "нашіптує" керівнику ГУР і ніби "щось знає".
Назву "Буданов і Чарівне жабеня" вона нанесла на картину одразу, як закінчила її, однак за кілька годин все ж вирішила стерти її. А втім, видалити напис розчинником так і не вдалося, хоча іноді фарби висихають аж протягом тижня.
Як згодом розповів генерал, жабеня звати Петро і йому 17 років. На слова Гапчинської про "нашіптування" від земноводного Буданов відповів:
"Можливо, але це залишиться між нами".
Довідка про Євгенію Гапчинську
Українська художниця-живописиця родом з Харкова брала участь у понад 35 виставках, має персональні галереї у Києві, Дніпрі та Одесі. Живописно-виставкову діяльність розпочала у 2002 році.
Роботи Євгенії продаються найдорожче серед сучасних українських художників. Художниця співпрацює з видавництвом "А-ба-ба-га-ла-ма-га", зокрема проілюструвала книжку Івана Малковича "Ліза та її сни".
Її роботи зберігаються в європейських музеях та приватних колекціях поціновувачів і діячів мистецтва. Із зображенням її картин виготовляються настінні календарі, тарілки, сумки, подушки тощо. Альбоми її картин зберігаються у провідних бібліотеках країни.
Нагадаємо, у Дніпрі на одному з житлових будинків завершили мурал, створений за мотивами картини Євгенії Гапчинської – портрету дівчинки-янгелочка з квітами на голові та бутербродом із салом в руці.
Автори муралу – запрошені в рамках Мурал-фесту художниці Міла Кирилюк та Адріана Кошова. Перед тим, як прикрашати стіну будівлі, проект попередньо узгоджували із Гапчинською, аби отримали дозвіл на реалізацію зображення такої картинки на фасаді.
Директора Рівненського зоопарку оштрафували за те, що він не повідомив про смерть левиці, яка стала… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення Василя Боднара новим послом України в Польщі.… Читати більше
У Бородянці Київської області в рамках експериментального проєкту комплексного відновлення населених пунктів планують відбудувати 58… Читати більше
Служба безпеки України (СБУ) та кіберполіція затримали у Харкові 47-річного чоловіка, який співпрацював з державою-агресором,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський висловив занепокоєння щодо можливого бойового зіткнення з північнокорейськими військовими вже найближчими… Читати більше
Національний музей Голодомору-геноциду в Києві підготував віртуальні екскурсії для українознавчих шкіл діаспори. Про це у Фейсбуці… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.