Про це пише Рубрика, посилаючись на Урядовий портал.
У чому проблема?
Посадовці на різних щаблях влади говорять про важливість підтримки ветеранів і військовослужбовців, які демобілізуються зазвичай тяжкопораненими, травмованими або через важкі хвороби.
Однак самі захисники можуть годинами розповідати вам, з якими перешкодами їм доводиться стикатись у перші дні й місяці свого повернення в цивільне життя.
Яке рішення?
"Уряд ухвалив ключовий документ в системі переходу від військової служби до цивільного життя. І це є стартом для повноцінного впровадження в Україні фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб", — повідомив в.о. міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.
Це нововведення є ключовим елементом у системі переходу від військової служби до цивільного життя, спрямоване на підтримку тих, хто захищав нашу країну.
Постанова також визначає чіткі вимоги до кандидатів у фахівці із супроводу, зокрема щодо їхньої професійної підготовки, умов роботи та функціоналу, підпорядкування та звітності за виконану роботу.
Як це працює?
Як розповіли урядовці, фахівці із супроводу будуть працювати з такими категоріями осіб:
Фахівці із супроводу будуть першими, хто зустрічає ветеранів після повернення до громади. Вони надаватимуть інформаційну підтримку та консультуватимуть з питань отримання статусів, пільг, послуг, житла, реабілітації, працевлаштування та започаткування власної справи.
"Фахівець є інформаційним радником для ветеранів, членів їхніх родин та сімей загиблих Захисників і Захисниць", — додав Порхун.
Хто може стати фахівцем із супроводу
Стати фахівцем із супроводу ветеранів може громадянин України або ветеран, який має рівень освіти не нижче бакалавра за спеціальностями освіти, соціальних наук, права, охорони здоров'я, соціальної роботи або публічного управління та адміністрування.
"Всі потреби ветеранів повинні знаходити фахову підтримку та допомогу, яка може бути забезпечена саме таким фахівцем із супроводу", зазначив заступник Міністра Максим Кушнір.
Процес відбору та підготовки кандидатів
Кандидати подають заяви через платформу е-Ветеран (реєстрація до кінця серпня).
Після подання заяви кандидати проходять тестування на знання законодавства та психологічне тестування. Перевага надаватиметься кандидатам зі статусом ветерана або з особливими заслугами перед Батьківщиною.
Професійна підготовка фахівців здійснюватиметься у закладах вищої освіти та центрах ветеранського розвитку Мінветеранів відповідно до типової освітньої програми.
Фахівці із супроводу працюватимуть у комунальних установах та ветеранських просторах при Мінветеранів.
Цей крок є важливим для України на шляху до створення системи підтримки ветеранів, яка відповідає європейським стандартам та потребам захисників нашої країни.
Нагадаємо, що Рубрика писала про те, хто такі помічники ветеранів і коли в Мінветеранів на національному рівні ухвалять рішення про роботу в громадах фахівців із супроводу ветеранів війни і демобілізованих осіб.
Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше
Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше
У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше
На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше
З нагоди початку свята Хануки Президент Володимир Зеленський разом із рабинами України взяв участь у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.