Вілкул виступив проти перейменувань топонімів: завдають шкоди єднанню суспільства

Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул виступив проти перейменувань топонімів міста в межах деколонізації. Раніше проти цього висловлювалися мер Дніпра Борис Філатов та мер Одеси Геннадій Труханов.

Свою думку з цього приводу Вілкул висловив у своєму Telegram-каналі, передає Рубрика.

Він сказав, що не розуміє, яким чином перейменування 135 топонімів міста вплине на консолідацію українського суспільства, і заявив, що це рішення не враховує думку керівництва міста та депутатів.

Крім того, комісію з обласної державної адміністрації, яка ухвалила таке рішення, Вілкул назвав "м'яко кажучи, дивною" і сказав, що не погоджується з її трактуванням закону про деколонізацію.

На його думку, деякі перейменування "хоча б не паплюжать історичну пам'ять" українського народу, тим часом зміна назв вулиць, пов'язаних з Другою світовою та Афганськими війнами, за словами Вілкула, завдасть «шкоди єднанню нашого суспільства перед ворогом».

Він каже, що не розуміє перейменування вулиць імені полковника Шурупова, "який ціною свого життя врятував дамбу КРЕСу" та "героя Афганської війни" сержанта Рзянкіна.

"А криворізькі герої-підпільники у чомусь винні? Вони що, мали піти служити до нацистів і виконувати план Третього рейху щодо зменшення кількості "ультерменшей-українців?" — заявив Вілкул і додав, що вивчає, що робити з перейменуваннями "відповідно до чинного законодавства".

Напередодні, міський голова Дніпра Борис Філатов виступив зі схожим повідомленням, коли Дніпропетровська ОВА перейменувала 292 об'єкти в області. За словами Філатова, міськрада Дніпра вже "обирає законні процедури", щоб "зупинити це божевілля", тобто перейменування.

Мер Одеси Геннадій Труханов також розкритикував перейменування топонімів у місті, які затвердила Одеська обласна військова адміністрація. Це рішення Труханов назвав таким, що "обнуляє" місто.

В Одесі для перейменування були використані імена воїнів, які віддали життя за Україну, а також людей, які відстоювали незалежність нашої держави у різні часи історії, або були відомими науковцями, митцями та освітянами.

Наприклад, проспект академіка Глушка в Одесі матиме назву Ярослава Мудрого, проспект Добровольського – Володимира Великого, а проспект Гагаріна – Лесі Українки. Також повернули історичні назви декільком вулицям: вулиця Пушкінська стала Італійською, провулок Чайковського – Театральним, а Гагарінське плато – Аркадійським.

Мер Одеси на своєму каналі в Telegram назвав перейменування "резонансними" і заявив, що міська рада "не має до цього жодного відношення". Труханов видав, що таке рішення "обнуляє" Одесу.

"Виходячи з логіки "деколонізаторів", ми маємо відмовитись від всього того, що зробило Одесу світовим брендом. Говорячи простою мовою, це "обнуляє" наше місто", – написав він.

Мер створив опитування і попросив голосувати за або проти перейменувань.

Через кілька днів Труханов опублікував результати голосувань. На скриншотах показано, що:

  • проти перейменування нібито було віддано 95 278 голосів,
  •  за – 93 641 голос.

Як з'ясувалося, голосувати можно було і з інших країн, наприклад з держави-агресора росії. На одному з російських пропагандистських каналів написали, що росіяни віддали щонайменше 20 тисяч голосів проти перейменувань вулиць в Одесі.

На так зване голосування відреагував і глава Одеської ОВА Олег Кіпер. Він наголосив, що в українському місті не місце вулицям на честь людей, що отримували з рук путіна медалі або співпрацювали з КДБ чи оспівували Радянський союз з імперією.

Сучасна Одеса, наголосив він, це про людей, про молодь, що ціною власного життя та здоров'я боронить незалежність, про сучасних діячів мистецтв, письменників, поетів.

"А якщо комусь дуже кортить прогулюватися вулицями з імперськими/радянськими назвами – є Москва та Уфа, а не українська Одеса. В Одесі такого не буде", – написав він.

Нагадаємо, уряд має намір перейменувати понад 300 населених пунктів, назви яких містять символіку російської імперської політики або не відповідають стандартам державної мови.

Загалом у  83 містах України з березня 2022 року по травень 2024 року пере йменували 7,8 тисячі топонімів.

Як повідомляла Рубрика, у Харкові перейменували 367 топонімів. Назви їх були пов'язані з російськими діячами, географічними назвами.

Свіжі дописи

  • Новини

Українські оборонні інновації за підтримки Brave1 залучили $25 млн іноземних інвестицій

Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

У столиці та низці областей України оголосили повітряну тривогу: у Києві та області працює ППО

Ввечері 31 жовтня у столиці та низці областей українська влада оголосила повітряну тривогу через загрозу… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Зеленський відповів, чи може Україна подати запит до МКС на арешт північнокорейського лідера

Президент України Володимир Зеленський заявив про можливість подання запиту до Міжнародного кримінального суду на арешт… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

“Розстріляна свобода слова”: у Страсбурзі відкрили виставку світлин, присвячену полоненим українським журналістам

У французькому Страсбурзі в Палаці Європи відкрилася фотовиставка "Розстріляна свобода слова", яка присвячена українським журналістам,… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Смерть левиці на Рівненщині: директора зоопарку оштрафували за приховування загибелі тварини

Директора Рівненського зоопарку оштрафували за те, що він не повідомив про смерть левиці, яка стала… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Зеленський призначив Василя Боднара послом у Польщі

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення Василя Боднара новим послом України в Польщі.… Читати більше

Thursday October 31st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.