Про це повідомляє Рубрика з посиланням на прес-службу Міністерства економіки України.
У чому проблема?
Через російське вторгнення в Україну та активні бойові дії наша країна забруднена вибухонебезпечними предметами. Деякі аналітики називають Україну найбільш замінованою країною у світі.
Від початку повномасштабного вторгнення росії площа забруднених мінами та вибухонебезпечними предметами українських земель збільшилась до 174 000 кв. км, на цих територіях проживають понад 5 млн українців.
Тому в Україні вже створили Корпус демінерів, який буде працювати на деокупованих територіях. Вже створені 1000 груп розмінування, до яких увійдуть 5000 фахівців.
Також в Україні уже сертифіковано 33 оператори протимінної діяльності та збільшується кількість розробок засобів розмінування.
Проте раніше в Україні не існувало єдиного професійного стандарту для демінерів, що ускладнювало підготовку фахівців.
Яке рішення?
Тому Національне агентство кваліфікацій затвердило новий професійний стандарт для демінерів.
Наявність нового стандарту створює єдині правила для навчання, що дозволить залучити до гуманітарного розмінування ветеранів і полегшить їхню інтеграцію як в українській, так і в міжнародній сфері.
Як це працює?
Заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний підкреслив, що новий стандарт значно розширить можливості для навчання і дозволить отримати кваліфікацію, що визнається на міжнародному рівні.
Після затвердження стандарту будуть введені в правове поле нові вимоги, зокрема присвоєння коду професії та упорядкування оплати праці.
Також буде розроблено освітній стандарт для підготовки дипломованих демінерів.
Розроблений стандарт передбачає п'ять рівнів підготовки, від базового рівня для нетехнічного обстеження до рівня для розмінування територій і будівель.
Розмінування в Україні
Через повномасштабну війну значні території України забруднені вибухонебезпечними предметами, але влада поступово очищує ці райони.
Наразі сапери розмінували та повернули у використання 310 тисяч гектарів сільгоспземель.
"Щодо розмінування сільгоспземель. Вже обстежено, розміновано та повернуто у використання 310 тисяч гектарів. Це неймовірна робота, за яку ми вдячні нашим саперам", – повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль в Телеграм.
Шмигаль нагадав, що уряд виділив 3,5 млрд грн на проєкт гуманітарного розмінування. За його словами, вже працюють:
"Є в наявності 109 машин для розмінування, ще 68 – законтрактовано. Наше завдання — якнайшвидше повернути всі землі аграріїв у використання", – зазначив глава уряду.
На даний час в Україні мають намір залучити більше жінок до розмінування.
Нещодавно міністр економіки Юлія Свириденко повідомила, що жінки становлять 30% всіх операторів протимінної діяльності, і уряд має намір збільшити цю цифру.
Как выбрать VPS на Windows? Если ваша работа связана с продуктами Microsoft, такими как ASP.net,… Читати більше
Німецька компанія C. Bechstein Pianoforte AG передала близько 100 фортепіано W. Hoffman для українських мистецьких… Читати більше
Серьги должны подчеркивать безупречный вкус и уникальность делового образа. Но комбинировать украшения с лаконичным костюмом… Читати більше
Фахівці Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" пояснили, яку техніку застосувати, щоб допомогти сторонній людині… Читати більше
Американський президент Дональд Трамп вважає Кім Чен Ина "розумним хлопцем" та заявив, що планує відновити… Читати більше
У ніч на 24 січня російські загарбники вкотре атакували Україну ударними дронами. Через падіння уламків… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.