fbpx
Сьогодні
19:23 02 Сер 2024

Уряд спростив поставку військових товарів через митницю: що відомо

Фото: З відкритих джерел

Кабінет Міністрів ухвалив рішення щодо спрощення поставок військових товарів через митний кордон України.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Міністерство фінансів України.

Ухвалена постанова передбачає розширення кількості пунктів пропуску для військових товарів на час дії воєнного стану. А саме безперешкодне переміщення через усі відкриті пункти пропуску державного кордону України товарів військового призначення, зокрема тих, що надходять від держав-партнерів.

Також завдяки ухваленим змінам підприємства, які забезпечують обороноздатність держави, під час переміщення товарів зможуть:

  • уникати ускладнень внаслідок форс-мажорних обставин, пов'язаних із блокуванням пунктів пропуску через державний кордон України;
  • оптимізувати логістику постачання товарів військового призначення, що зекономить час і кошти.

Раніше повідомлялось, що Міністерство оборони України тим часом суттєво спростило процедуру кодифікації нових зразків озброєння та військової техніки.

З огляду на величезну потребу Збройних сил України в озброєнні та військовій техніці, з початку широкомасштабного вторгнення рф, Міністерство оборони України підготувало низку пропозицій для оптимізації організаційних процесів та вдосконалення нормативної бази.

Зокрема, ці зміни стосуються кодифікації та допуску до експлуатації у підрозділах ЗСУ нових зразків озброєння та військової техніки (ОВТ).

21 листопада 2023 року, за ініціативи міністра оборони України, до Постанови КМУ № 345 були внесені зміни, які спростили процедуру та скоротили процес допуску до експлуатації нового зразка до 20 діб. Це сприяло значному збільшенню кількості нової техніки та озброєння у війську.

28 травня 2024 року міністр оборони України затвердив "Інструкцію з організації постачання озброєння, військової і спеціальної техніки під час воєнного стану", яка ще більше спростила алгоритм кодифікації зразків ОВТ, скоротивши термін до 10 діб і прибравши дублюючі дії щодо розгляду і погодження документів.

Для кодифікації нового зразка ОВТ виробники мають надати п'ять документів:

  • Лист-опис з найменуванням, призначенням та ТТХ зразка ОВТ;
  • Програму та методики проведення випробувань зразка ОВТ;
  • Акт випробувань зразка ОВТ із протоколами про підтвердження кожної заявленої характеристики;
  • Проєкт Технічних умов на зразок ОВТ;
  • Комплект робочої конструкторської документації.

Нагадаємо, що станом на 18 червня від початку широкомасштабного вторгнення рф, оборонним відомством кодифіковано, допущено до експлуатації у підрозділах Сил оборони України близько 40 зразків засобів інженерного озброєння. Понад 20 зразків – продукція українських підприємств.

Також Міністерство оборони України дозволило використовувати українським Збройним силам близько 10 нових зразків пістолетів та пістолетів-кулеметів іноземного та українського виробництва.

Окрім того, у першому півріччі поточного року Міністерство оборони України кодифікувало, допустило до експлуатації у військах п'ять зразків бронетехніки різного призначення.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: