Про це стало відомо з трансляції Білого дому. Про це також пише Associated Press, цитує Рубрика.
Так, до США прибули журналіст Wall Street Journal Еван Грешкович, морський піхотинець Пол Вілан та журналістка «Радіо Свобода» Алсу Курмашева.
Повернених додому американців зустріли президент США Джо Байден та віцепрезидентка Камала Гарріс.
Першим з борту літака зійшов Пол Уілан. Він поплескав і віддав честь перед тим, як потиснути руку Байдену і Гарріс. На злітній смузі його зустріла сестра.
Гершкович також спочатку потиснув руку Байдену, а потім обійняв батьків.
Колегам Wall Street Journal він сказав: "Я вдома".
Так само зробила і Курмашева. Після привітання з президентом та віце-президентом вона побігла до чоловіка і дочок і обійняла їх.
Повідомляється, що троє американців матимуть можливість провести час зі своїми сім'ями, а потім разом з ними сядуть на літак до Сан-Антоніо. Їх доставлять в військово-медичний центр "Брук" для проходження медичного обстеження і надання медичної допомоги.
Що відомо про обмін полоненими між РФ та країнами Заходу
Напередодні ЗМІ повідомили, що за останні кілька днів десятьох засуджених у росії за політичними статтями вивезли у невідомому напрямку. У списку опозиціонер Ілля Яшин, правозахисник Олег Орлов, журналіст Володимир Кара-Мурза, звинувачений у шпигунстві американець Пол Вілан, соратниці Навального Ксенія Фадєєва та Лілія Чанишева, художниця Саша Скочиленко, Кевін Лік, петербурзький художник Данило Крінарі та журналістка Марія Пономаренко.
Reuters написало, що зникнення в'язнів може свідчити про те, що їх збираються обміняти на засуджених (зокрема, за кіберзлочини чи шпигунство) росіян у країнах Заходу.
Згодом стало відомо, що під координацією розвідки Туреччини в Анкарі 1 серпня відбувся великий обмін ув'язненими між рф та країнами Заходу. У канцелярії президента Туреччини зазначали, що обміняються полоненими США, Німеччина, Польща, Словенія, Норвегія, Росія, Білорусь. Турецьке управління розвідки повідомило, що загалом обміняли 26 полонених з семи країн: 10 звільнених, у тому числі двоє дітей, у межах обміну в Анкарі прямують до Росії, 13 — до Німеччини та троє — до США. Остаточний список обміняних офіційно ще не оголошували.
У Білому домі підтвердили, що під час обміну ув'язненими звільнили трьох громадян США та одного власника грін-карти, яких ув'язнили в росії. Мовиться про колишнього морського піхотинця США Пола Вілана, репортера WSJ Евана Гершковича, журналістів Алсу Курмашеву та Володимира Кара-Мурзу.
Телеграм-канал, де розміщуватимуть вакансії для людей з інвалідністю, ініціювала перекладачка з жестової мови Ольга Буназів.… Читати більше
В Україні розгорнуть у складі бригад Збройних сил на фронті повноцінні роботизовані підрозділи з урахуванням… Читати більше
В Адміністрації Дональда Трампа запевняють, що не збираються припиняти всю міжнародну допомогу, проте вона повинна… Читати більше
Вибори в Україні дуже важливі, але вони можуть відбутися лише після закінчення гарячої фази війни… Читати більше
5 лютого в Україну завітав з візитом міністр закордонних справ Великобританії Девід Леммі, який анонсує… Читати більше
У лютому 2024 року онлайн-медіа “Східний Варіант” запустило гарячу лінію “HelpPrint” для надання інформаційної допомоги… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.