fbpx
Сьогодні
Рішення 17:59 02 Сер 2024

Нацкомісія схвалила Стандарт "Українська мова як іноземна. Рівні володіння А1-С2"

Національна комісія зі стандартів державної мови схвалила текст Стандарту "Українська мова як іноземна. Рівні загального володіння А1-С2".

Про це йдеться на сайті органу, передає Рубрика.

У чому проблема?

Рівні загального володіння "А1-С2" буде надійним підґрунтям для тих, хто викладає українську мову в усьому світі, видає підручники та посібники, створює тести з української мови як іноземної, розробляє навчальні програми, організовує школи та курси для всіх охочих вивчити українську мову.

Яке рішення?

Національна комісія зі стандартів державної мови схвалила текст Стандарту "Українська мова як іноземна. Рівні загального володіння А1-С2".

Рішення Нацкомісія ухвалила 31 липня.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь привітав рішення і пояснив його практичну цінність.

"Це рішення – вагомий крок для утвердження та популяризації української за кордоном. Переконаний, це суттєво збільшить кількість охочих вивчити мову Героїв у світі, а також гарантуватиме українській статус офіційної мови Європейського Союзу", – повідомив мовний омбудсмен.

Як це працює?

"Комісія вже пройшла основні етапи! Створення цього Стандарту було ґрунтовним, кропітким, ретельним і досить тривалим процесом, який тепер вийшов на завершальну стадію", – поділилися автори Стандарту.

Наступним етапом стане погодження та державна реєстрація Стандарту як нормативного документа.

За словами співробітників Нацкомісії, це стане першим подібним досвідом у практиці Міністерства юстиції України.

Нагадаємо, що з 16 липня 2022 року в Україні передбачено адміністративну відповідальність за порушення норм закону про мову.

Раніше Рубрика повідомляла, що з початку війни українці у соцмережах почали частіше використовувати у спілкуванні українську мову.

Загалом опитування показало, що 59% українців вдома спілкуються українською мовою.

Як повідомлялось, іноземці у всьому світі вивчають українську мову. "Рубрика" зібрала історії тих, хто допомагає їм із цим та просовує українську культуру у найвіддаленіші куточки світу. Читайте про це докладніше у матеріалі "Мені казали: "Кому цікава українська, це ж навіть не російська"".

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: