fbpx
Сьогодні
12:39 02 Сер 2024

Китай заявив, що його спільний з Бразилією "консенсус" щодо України здобув підтримку більш ніж 110 країн

English version here

Фото: fmprc.gov.cn

Так званий «консенсус» Китаю та Бразилії з шести пунктів щодо врегулювання «української кризи» здобув підтримку в більш як 110 країнах.

Про це заявив спецпредставник уряду КНР з питань Євразії Лі Хуей під час поїздки до Бразилії, передає Рубрика з посиланням на МЗС Китаю.

«Китай і Бразилія спільно опублікували так званий консенсус із шести пунктів щодо просування політичного врегулювання «української кризи» (так в обох країнах називають загарбницьку російську війну проти України – ред.). Ця заява здобула підтримку більш ніж 110 країн», – сказав Лі під час переговорів із головним радником президента Бразилії з питань міжнародної політики Чельсо Аморімом.

Китайський дипломат додав, що Пекін готовий зміцнювати контакти й координацію з бразильською стороною в питанні політичного врегулювання «кризи в Україні» та наголосив на необхідності спільних зусиль для остаточного її вирішення.

У повідомленні йдеться, що Аморім, своєю чергою, висловив готовність влади Бразилії до взаємодії з Китаєм із метою просування «консенсусу з шести пунктів» та створення умов для врегулювання «української кризи».

Китай і Бразилія опублікували свій «консенсус» 23 травня. В його першому пункті йдеться про необхідність деескалації ситуації на фронті – утримання від розширення бойових дій та їх загострення, проте взагалі не згадується про відновлення територіальної цілісності України, тоді як минулого року в першому «мирному плані з 12 пунктів» це положення йшло першим.

Нагадаємо, Дмитро Кулеба здійснює візит до Китаю 23-25 липня на запрошення глави МЗС Китайської Народної Республіки Ван Ї. Він зазначив, що це перший візит міністра закордонних справ України до Китаю з початку великої війни й перший повноцінний двосторонній візит з 2012 року.

Міністр закордонних справ України провів переговори зі своїм китайським колегою Ван Ї. Головною темою зустрічі став пошук шляхів припинення російської агресії та можливої ролі Китаю у досягненні справедливого миру.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: