Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на свої джерела.
Як повідомляють у виданні, Гершкович та Вілан наразі прямують до місць призначення за межами росії. В рамках угоди, США та їхні союзники також повернуть рф ув'язнених, яких вони утримували. Подальші деталі обміну наразі не розголошують.
Сайт відстеження польотів Flightradar24 показав, що спеціальний російський урядовий літак, який використовувався для попереднього обміну полоненими за участю Сполучених Штатів і рф, вилетів із Москви до Калінінграда, пише Economist.
Тим часом Euronews пише, що раніше літак із бортовим номером RA-61727M використовували, зокрема, для обміну колишньої народної депутатки України та льотчиці Надії Савченко, яку утримували в росії.
Останні дні у медіа з'явилися ознаки підготовки потенційного великого обміну в'язнями між кількома західними країнами та Росією, а також Білоруссю. Зокрема, мова йшла про участь Сполучених Штатів, Німеччини, Словенії та Великої Британії у цьому процесі.
Гершкович та Вілан були засуджені в росії за звинуваченнями в шпигунстві. Обоє американських громадян, а також уряд США заперечували звинувачення проти них.
Незадовго до обміну Еван Гершкович за цими звинуваченнями отримав 16 років ув'язнення в росії.
Раніше повідомляли, що Вілан, Гершкович та російський дисидент Володимир Кара-Мурза зникли з поля зору в середу, що підтвердили їхні адвокати. У Словенії також завершили суд над парою шпигунів з росії, яких, за повідомленнями ЗМІ, готували до обміну.
Окрім того, самопроголошений президент Білорусі Александр Лукашенко вирішив помилувати громадянина Німеччини Ріко Крігера, засудженого до страти за нібито роботу на "українські спецслужби". Причини такого кроку не розголошувалися, але його також пов'язують з обміном ув'язнених.
Російське агентство ТАСС повідомило, що з публічної електронної бази даних Федерального бюро в'язниць США зникли відомості про росіян:
Москва раніше дала зрозуміти, що прагне домогтися обміну Вадима Красікова, засудженого в Німеччині до довічного ув'язнення за вбивство колишнього чеченського командира.
Таким чином, обмін полоненими між росією і західними країнами стає ще одним важливим кроком у складних дипломатичних відносинах, що вказує на можливість подальшого співробітництва та домовленостей між сторонами.
Більше про Гершковича та Вілана
Евана Гершковича затримали 30 березня 2023 року в російському місті Єкатеринбург. У ФСБ рф стверджували, що журналіст нібито діяв за завданням американської сторони та "збирав дані, які становлять державну таємницю", а саме про діяльність одного з підприємств російського військово-промислового комплексу.
Піарник Ярослав Ширшиков, який супроводжував Гершковича в Єкатеринбурзі, розповів, що репортер декілька тижнів до затримання приїжджав у місто, щоб написати матеріал про ПВК "Вагнер" та російське вторгнення в Україну.
Як писали в "Настоящее время", справу Гершковича розглядали в закритому режимі. Судове слідство тривало лише два дні.
За версією слідства, журналіст нібито за завданням ЦРУ збирав у Свердловській області секретну інформацію про діяльність підприємства "Уралвагонзавод" із випуску та ремонту військової техніки.
У Держдепартаменті США назвали затримання неправомірним і закликали росію звільнити Гершковича.
Пола Вілана — керівника служби корпоративної безпеки з Мічигану — заарештували у 2018 році в Москві, де він був на весіллі друга. Йому також закидали шпигунство.
У травні 2020 року його засудили до 16 років ув'язнення, повідомляв Reuters. У деяких інтерв'ю Вілан казав, що відчуває себе "покинутим" США після того, як його виключили з попереднього обміну.
Глава держави Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Денис Шмигаль привітали працівників та працівниць української дипломатії з… Читати більше
Команда обраного президента США Дональда Трампа наполягає на виході країни зі складу Всесвітньої організації охорони… Читати більше
Дослідники влітку 2022 року у джунглях Перу провели експедицію та виявили 27 нових видів ссавців,… Читати більше
Минулого року зоозахисники врятували чотирьох сервалів із зони бойових дій у Кураховому, Донецька область, і… Читати більше
Україна отримала три гелікоптери в рамках допомоги від польського Урядового агентства стратегічних резервів (RARS), зокрема… Читати більше
Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.